Jaki Olej YAMASAKI GB Street 72cc Pomocy !

Witam mam motorower YAMASAKI GB Street 72cc na dotarciu [180KM], chce wymienic olej poniewaz czytalem ze po pierwszych 30km jest mnostwo opilkow w silniku, w ksiazce pisze SAE 15W-40, kupilem Castrol Power 1 4T SAE 10W-40 polsyntetyk, czy bedzie dobry? moge go lac > cos moze sie stac? krocej pozyje silnik czy kupic jakis inny Pomocy , Pozdrawiam !

PS Przepraszam za brak polskich znakow i interpunkcji , klawiatura bardzo wybrakowana prawie nie dziala ;]

Licze na wypowiedz osob obezanych temacie, nie chcial bym zepsuc nowego motoroweru. Pozdrawiam.

Olej w silniku 4T ma być i ma go być w normie. Tak głosi legenda. :-)
>
Jak sobie poczytasz to i owo, to też pewnie ci nie zaszkodzi. Nie zaszkodzi to również twojemu silnikowi.
Czytaj zatem...
http://chudzikj.republika.pl/Technika/Olej/olej.htm
>>
No i OK, może inni to przeczytają i coś sensownego dla siebie z takiego materiału jednak wyniosą. I oby.

Pytałem czy olej ktory kupilem czyt Polsyntetyczny bedzie dobry dla tego motoroweru a nie o lekture z ktorej sam nic nie wywnioskuje, ponawiam wiec zapytanie .

Polsyntetyczny bedzie dobry dla tego motoroweru 10w40

Ja leje od nowosci rometoski olej 10w40 10 tys przebiegu i zero problemu z silniczkiem
Ja jestem tego zdania ze jesli kupisz olej do motocykla to bedzie zyl dlugo i szczesliwie chociaz leja tez oleje samochodowe co moim zdaniem szkodzi bo auto nie osiaga takich obrotow jak motor