jaki model "scigacza" 50

witam
ja już pisałem chciałem kupic "scigacza" 50 konkretnie to zippa pro 50
ale od wielu z was usłyszałem o nim negatywne zdania
jaki inny model "ścigacza"50 polecacie mi
żeby był nowy i w cenie do 4300 zł ??

myslałem nad modelem
Yamaha TZR50

Aprilia RS.

W tej cenie tylko PRO 50. Nie musisz słuchać opinii osób które Zippa raz na oczy widziały i nic o nim nie wiedzą. Głównie go oczerniają fani markowych sprzętów, którzy chlubią się swoimi kosiarkami :-) Jak zadbasz o Zippa to bardzo dobrze ci posłuży . A za 4300 nie dostaniesz żadnej ciekawej TZR w dobrym stanie. Kup Zippa. W tym budżecie będzie w sam raz.

matol1798 napisał:

Jak zadbasz o Zippa to bardzo dobrze ci posłuży .

A o co tu dbać?
Maszyna ma śmigać bezawaryjnie przynajmniej dwa, trzy sezony! Lejesz wachę i wymieniasz co sezon olej. To jest normalna jazda. A nie notoryczne dokręcanie śrubek, klejenie popękanych plastików, malowanie zardzewiałych miejsc minią...porażka - ja za taki sprzęt dziękuję.
Dbać można o kwiatki albo rybki w akwarium. Na motorowerze się jeździ i nie myśli się o niczym...

No ale niestety Kymco Nexxon nie jest ani piękne, ani nie przypomina ścigacza :-)

matol1798 - ścigacze zaczynają się od 150KM :-)
Chciałbyś pierdzącą kosiarką z 3 kucykami wystartować na światłach razem z R1? Bo ja bym się pod ziemię zapadł... Po co na siłę ludzie się ośmieszają?

Kwestia gustu :-) Autor wątku chce ścigacza a ja mu podsuwam taki pomysł. Taka TZR ma więcej niż 3 konie :-) . A mi by było wstyd takim Ogarem 900 albo Nexxonem jeździć . A przynajmniej więcej motocyklistów do kogoś na takiej kosiarce macha niż do kogoś na takim skuterku albo na Ogarze :-) Tu chodzi raczej o efekt wizualny. Mnie się takie ścigacze bardzo podobają i sam chcę sobie kupić Pro albo TZR. Może z tego gustu pseudościgaczy się wyrasta :-)

Tylko PRO to muł, a TZR dość się zbiera.
Najlepsze markowe "ścigacze" 50 to: Yamaha TZR, Aprilia RS, Derbi GPR, Peugeot XR6/XR7, Rieju RS2, Motorhispania RX 50.

a co sadzicie o oryginalnym tłumniku przy "Zipp Pro 50"
co sądzicie o tym dzieku ?

Tak. Mam codziennie styczność z każdym z nich oprócz Rieju i Aprilii i powiem że szybkie to to jest ale psuje się jak cholera. Niby takie wypasione , ale koledzy częściej korzystają z usług serwisu niż ja z moim Torosem. Zastanawiam się nad Pro bo jest dużo tańszy i jak będę chciał to wstawię cylinder 72 ccm i już nie będzie muła :-)

a co sadzicie o oryginalnym tłumniku przy "Zipp Pro 50"
co sądzicie o tym dzieku ?

O autor wątku się odezwał :-) Brzmi bardzo ładnie , choć widziałem chłopaka który sobie wymienił tłumik i brzmiał jeszcze głośniej i bardziej rasowo. Zobacz sobie filmiki na YouTube i sam oceń czy ci ten dźwięk pasuje :-)

Zgadzam sie z Matolem1798 Zipp Pro fajny motorek moj kumpel ma juz takiego jakis czas i jest z niego bardzo zadowolony.

juz obejrzałem filmiki i jeszcze bardziej chce tego Zippa

a jakie wam sie kolory podobają ???
bo mi zielony :-)
http://www.zipp.pl/kolekcja/motorowery/5/PRO_50.html
tu macie link ze strona jakie są kolory

No to super. A jak nie będziesz zadowolony z prędkości maksymalnej i przyspieszenia to tanio wymienisz cylinder na 72 ccm :-D

a gdzie moge kupic cylinder
ps,"scigacz" będe kupywał w sklepie zippa
będe kupywał osobiscie nie przez internet

a jaki wydech byscie mi polecili inny niż oryginalny
zeby głos z niego miał to cos

Cylinder możesz kupić na allegro albo w serwisie autoryzowanym Zippa. Mnie się bardziej podoba czarny. Na początku też mi się podobał zielony ale jakoś źle mi się kojarzy. A co do wydechu to nie mam pojęcia , ale możesz zapytać w serwisie. A po co chcesz ten wydech zmieniać.

zeby miał jeszcze lepszy głos ten "scigacz"
a co do kolor to ja też najpierw chciałem czarny ale tydzien puzniej siedziałem na scigaczu 600cm3 i on był zielony i tak jak sie mu przyglądałem to mi sie spodobał ten zielony :-)