Jaki kask pod okulary ?

Witam. Noszę okulary i chcę kupić kask tylko niewiem jaki. Chcę, aby dobrze i bezproblemowo było można włożyć okulary. Czy to ma być najlepiej otwarty czy szczękowy bądź integralny. Pozdrawiam.

Mam do porównania 2 kaski. Otwarty kask z Naxa i integralny Nolan N27. Sam nosze okulary i w obydwu czuje się całkiem spoko. Kiedy zakładam kask z Naxy nie muszę zdejmować okularów co jest całkiem spoko, szybciej się schodzi. W Nolanie już muszę zdjąć okulary i założyć je po nałożeniu na głowę kasku. Nolan jednak jak to integral zapewnia większą ochronę i przynajmniej ja lepiej w nim wyglądam niż w Naxie.

Brat ma kask otwarty z LS2, który jest troche dla mnie za duży, ale też nie muszę przy zakładaniu zdejmować okularów.

Noszenie kasku integralnego mi nie przeszkadza, bo to tylko te 5 sekund wciskania okularów na głowę ;).

Ja właśnie zastanawiam się nad otwartym.

Ten dobry by był ? http://kingway.pl/prod.php?idg=50&id=249&s=&type=&kword=

Ja wychodzę z założenia że nic co sprzedaje Kingway nie jest dobre ;). Nie wiem jak się mają te kaski Oshe w testach, ale ja brałbym na twoim miejscu coś od LS2, Naxa, Shark, HJC. Kolaga ma kask od Zippa i wygląda w nim tragicznie, a jest tak ścisły że nie musi go zapinać.

Mam taki sam i powiem że wentylacja b.dobra szyba paruje niestety ale cena mówi za siebie i ogólnie fajny tylko gdy ci się przód uprudi wyśiówki kasku to brud będziesz miał na czole :D i mam taki tylko w kolorze żółto niebieskim moja ocena to 4+/6 kupiłem go za 120zł.Na pierwszy kask w 100% starczy i btw ja też nosze okulary i chciałem kask enduro lecz okulary nie wchodziły :( ale przyrzekłem że go sobie kupie :)

To jak możecie to podajcie linki do kasków tych. Cena taka do 150 zł.

dołóż drugie 150 i kup najniższą półkę z markowych nocników
kask ma być ciut za ciasny, idź do sklepu i sprawdź który rozmiar w danym modelu będzie odpowiedni, wtedy możesz zamawiać ale nie zawsze wychodzi taniej, parę razy kupowałem i wychodziło ~10zł różnicy...
zwróć uwagę na wypinaną wyściółkę

Jak mówiłem max 150 zł. Więcej nie dam. Kask pod skuter i jazda nim max 20/30 minut dziennie.

http://allegro.pl/kask-hjc-phoenix-nolan-shark-arai-agv-l-xl-xxl-i2510957829.html

Kask z zamkniętą szczęką nie przeszkadza w jeździe z okularami. Jeździ się tak samo. Ja bym brał z zamkniętą.

Także nosze okulary, jeżdżę w zamkniętym. Zdjęcie i ponowne założenie okularów to chwila moment. Otwarty czy zamknięty, to kwestia gustu i poziomu bezpieczeństwa.