jaką świece do 2T?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #45211
    marcin_wlkp
    Użytkownik
    • 37
    • 100Postów:

    witam mam pytanko jaką świece byście polecili do silnika 2T?(zipp quantum r)

    #45212
    CzechuXX
    Użytkownik
    • 7
    • 196Postów:

    NGK

    #45213
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

    NGK. A jaki model konkretnie to już ustala producent silnika

    #45216
    marcin_wlkp
    Użytkownik
    • 37
    • 100Postów:

    a są podobno jakies swiece na rynku z 4 elektrodami chyba boscha czy nada sie bo ponoc lepsza iskre dają

    #45217
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

    hahaha, do skutera z 4 elektrodami ? po co ? Są takie ale do 4T.

    #45275
    marcin_wlkp
    Użytkownik
    • 37
    • 100Postów:

    co to za hahaha zapytać nie można mądralo!!!!!!!!!!!!

    #45276
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    Co do tych z 4 elektrodami to nie wiem, ale tak to najlepiej NGK.

    #45277
    Sullyer
    Użytkownik
    • 3
    • 41Postów:

    madi napisał:

    hahaha, do skutera z 4 elektrodami ? po co ? Są takie ale do 4T.

    Nie najeżdżaj na ludzi, nie każdy się za na skuterach – chyba po to powstało to forum, aby pomagać, a nie wyśmiewać.

    Ja polecam NGK, jak inni.

    #45278
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

    A ja polecam Denso

    #45282
    Mystek
    Użytkownik
    • 11
    • 191Postów:

    Zawsze możesz wydać więcej a kupić lepszą świecę z irydu!, mam taką i bardzo polecam, skuter jak narazie pali mi zawsze od jednego kopa, nawet po dłuższym postoju :). Poniżej podaję link do sklepu^^ Pozdrawiam!

    http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-swieca-irydowa-br7eix-p-6573-1.html?cPath=10428_24604_24606&sessID=5b9ede7136248bfb756bdb442a6ff979

    #45289
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

    marcin_wlkp napisał:

    co to za hahaha zapytać nie można mądralo!!!!!!!!!!!!

    Można zapytać ale można też odpowiedzieć.

    Sullyer napisał:

    madi napisał:
    hahaha, do skutera z 4 elektrodami ? po co ? Są takie ale do 4T.

    Nie najeżdżaj na ludzi, nie każdy się za na skuterach – chyba po to powstało to forum, aby pomagać, a nie wyśmiewać.
    Ja polecam NGK, jak inni.

    A gdzie tam było najechanie lub wyśmianie ? Czytanie ze zrozumieniem się kłania chyba. “hahaha” było symbolem. Chodzi o to że nie zawsze trzeba wierzyć w “złote środki”. Tutaj przykład – świeca z 4 elektrodami. Czemu niby miałaby dawać lepszą iskrę ? Przecież to cewka WN daje odpowiednie napięcie. Na świecy 4 elektrodowej powstaną cztery słabiutkie iskierki, które mogą być tłumione w silniku. Oznaczać to może gorszą pracę silnika. No ale jak ktoś chce nikt nie broni założyć.

    #53120
    Czarek
    Użytkownik
    • 12
    • 75Postów:

    Mystek napisał:

    Zawsze możesz wydać więcej a kupić lepszą świecę z irydu!, mam taką i bardzo polecam, skuter jak narazie pali mi zawsze od jednego kopa, nawet po dłuższym postoju :).

    hej, i ja bym chciał przejść na świecę irydową NGK, lecz nie wiem jakiego symbolu szukać.. Podobno nie tylko ważny jest wymiar świecy i jej gwintu ale i jej wewnętrzne właściwości [cieplne, przewodzenia, itp.]. W instrukcji obsługi skutera mam dedykowaną jako podstawową NGK B8HS. Jaki to byłby zamiennik-odpowiednik irydowej świecy dla tego rodzaju, modelu?

    Btw. mój skuter to Zipp Quantum RS [50, 2T]

    #53830
    Czarek
    Użytkownik
    • 12
    • 75Postów:

    Właśnie wkręciłem sobie irydową świecę NGK BR7HIX i zauważyłem zmianę przez to, że nowa świeca wymaga innej regulacji gaźnika [mieszanki], gdyż dotychczasowa oznacza gaśnięcie motoru po zahamowaniu np. na czerwonych światłach, gdy trzymam zaciśnięty hamulec.. Być może faktycznie po odpowiednim wyregulowaniu gaźnika skuter będzie trochę mniej palił.. Oby nie więcej!-) Lepiej też mi odpalił [po ponad 12h stania] w deszczową i dosyć chłodną pogodę [ok. +5 st. C]. Jednak zbyt wcześnie, by wysnuć jakieś dalsze wnioski..

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button