Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

jaką świece do 2T?

Kategoria: Tuning

Dodano 2 lata temu

1. marcin_wlkp

witam mam pytanko jaką świece byście polecili do silnika 2T?(zipp quantum r)

Odp.: jaką świece do 2T?
    Napisano 2 lata temu, przez marcin_wlkp, Postów: 101, Użytkownik

2. CzechuXX

NGK

3. madi

NGK. A jaki model konkretnie to już ustala producent silnika

Router WS 50 2013
    Napisano 2 lata temu, przez madi, Postów: 5792, Użytkownik

4. marcin_wlkp

a są podobno jakies swiece na rynku z 4 elektrodami chyba boscha czy nada sie bo ponoc lepsza iskre dają

5. madi

hahaha, do skutera z 4 elektrodami ? po co ? Są takie ale do 4T.

6. marcin_wlkp

co to za hahaha zapytać nie można mądralo!!!!!!!!!!!!

7. Ryglos

Co do tych z 4 elektrodami to nie wiem, ale tak to najlepiej NGK.

Derbi Senda X-Treme 2008r.
    Napisano 2 lata temu, przez Ryglos, Postów: 2531, Użytkownik

8. Sullyer

madi napisał:

Nie najeżdżaj na ludzi, nie każdy się za na skuterach - chyba po to powstało to forum, aby pomagać, a nie wyśmiewać.

Ja polecam NGK, jak inni.

Napisano 2 lata temu, przez Sullyer, Postów: 41, Użytkownik

9. HugoBoss

A ja polecam Denso

Nie ważne, że masz benzyne we krwi. Ważne abyś w głowie miał olej.
    Napisano 2 lata temu, przez HugoBoss, Postów: 3291, Użytkownik

10. Mystek

Zawsze możesz wydać więcej a kupić lepszą świecę z irydu!, mam taką i bardzo polecam, skuter jak narazie pali mi zawsze od jednego kopa, nawet po dłuższym postoju :). Poniżej podaję link do sklepu^^ Pozdrawiam!

http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-swieca-irydowa-br7eix-p-6573-1.html?cPath=10428_24604_24606&sessID=5b9ede7136248bfb756bdb442a6ff979

Mystek
    Napisano 2 lata temu, przez Mystek, Postów: 191, Użytkownik

11. madi

marcin_wlkp napisał:

co to za hahaha zapytać nie można mądralo!!!!!!!!!!!!

Można zapytać ale można też odpowiedzieć.

Sullyer napisał:

madi napisał:

Nie najeżdżaj na ludzi, nie każdy się za na skuterach - chyba po to powstało to forum, aby pomagać, a nie wyśmiewać.
    Ja polecam NGK, jak inni.

A gdzie tam było najechanie lub wyśmianie ? Czytanie ze zrozumieniem się kłania chyba. "hahaha" było symbolem. Chodzi o to że nie zawsze trzeba wierzyć w "złote środki". Tutaj przykład - świeca z 4 elektrodami. Czemu niby miałaby dawać lepszą iskrę ? Przecież to cewka WN daje odpowiednie napięcie. Na świecy 4 elektrodowej powstaną cztery słabiutkie iskierki, które mogą być tłumione w silniku. Oznaczać to może gorszą pracę silnika. No ale jak ktoś chce nikt nie broni założyć.

12. Czarek

Mystek napisał:

Zawsze możesz wydać więcej a kupić lepszą świecę z irydu!, mam taką i bardzo polecam, skuter jak narazie pali mi zawsze od jednego kopa, nawet po dłuższym postoju :).

hej, i ja bym chciał przejść na świecę irydową NGK, lecz nie wiem jakiego symbolu szukać.. Podobno nie tylko ważny jest wymiar świecy i jej gwintu ale i jej wewnętrzne właściwości [cieplne, przewodzenia, itp.]. W instrukcji obsługi skutera mam dedykowaną jako podstawową NGK B8HS. Jaki to byłby zamiennik-odpowiednik irydowej świecy dla tego rodzaju, modelu?

Btw. mój skuter to Zipp Quantum RS [50, 2T]

13. Czarek

Właśnie wkręciłem sobie irydową świecę NGK BR7HIX i zauważyłem zmianę przez to, że nowa świeca wymaga innej regulacji gaźnika [mieszanki], gdyż dotychczasowa oznacza gaśnięcie motoru po zahamowaniu np. na czerwonych światłach, gdy trzymam zaciśnięty hamulec.. Być może faktycznie po odpowiednim wyregulowaniu gaźnika skuter będzie trochę mniej palił.. Oby nie więcej!-) Lepiej też mi odpalił [po ponad 12h stania] w deszczową i dosyć chłodną pogodę [ok. +5 st. C]. Jednak zbyt wcześnie, by wysnuć jakieś dalsze wnioski..

Napisano 2 lata temu, przez Czarek, Postów: 75, Użytkownik

Odpowiedz

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Dotychczas brak tagów.

jaką świece do 2T?: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Zdobądź Skuterowe Prezenty od Skuterowo.com

Zdobądź Skuterowe Prezenty od Skuterowo.com

06 Grudzień 2011

Minutę przed wschodem słońca przemarznięty do granic możliwości Mikołaj, jadący na Reniskucie 125 RX wpadł do Skuterowo.com. Zostawił worek pełen niespodzianek dla skuterowych maniaków. Sprawdź co może się Tobie trafić.

Informacje Konkursy23 opinii

MGB Delivery: Nowy wymiar dostaw?

MGB Delivery: Nowy wymiar dostaw?

02 Grudzień 2011

Ostatnio głośno o AMC Motor, zajmującej się produkcją i dystrybucją motorowerów dostawczych. Obecnie dystrybutor poszukuje wspólników na terenie polski, którzy stanowiliby lokalną sieć sprzedaży. Czy pojawią się chętni?

Nowości10 opinii

Romet Ogar 202: Nowy - Stary Motorower

Romet Ogar 202: Nowy - Stary Motorower

29 Marzec 2014

Legenda powraca. Romet Ogar 202 to powrót do przeszłości za niecałe 3000 PLN. Motorower już jest dostępny w salonach Rometa dzięki czemu za kilka miesięcy przekonamy się, czy wielu z Was urzekł retro desing budzący może nawet sentyment.

Nowości1 opinia

Strona wykorzystuje pliki sesji coockie. © 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.