Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

jaką świece do 2T?

Kategoria: Tuning

Dodano 2 lata temu

1. marcin_wlkp

witam mam pytanko jaką świece byście polecili do silnika 2T?(zipp quantum r)

Odp.: jaką świece do 2T?
    Napisano 2 lata temu, przez marcin_wlkp, Postów: 101, Użytkownik

2. CzechuXX

NGK

3. madi

NGK. A jaki model konkretnie to już ustala producent silnika

Router WS 50 2013
    Napisano 2 lata temu, przez madi, Postów: 5789, Użytkownik

4. marcin_wlkp

a są podobno jakies swiece na rynku z 4 elektrodami chyba boscha czy nada sie bo ponoc lepsza iskre dają

5. madi

hahaha, do skutera z 4 elektrodami ? po co ? Są takie ale do 4T.

6. marcin_wlkp

co to za hahaha zapytać nie można mądralo!!!!!!!!!!!!

7. Ryglos

Co do tych z 4 elektrodami to nie wiem, ale tak to najlepiej NGK.

Derbi Senda X-Treme 2008r.
    Napisano 2 lata temu, przez Ryglos, Postów: 2531, Użytkownik

8. Sullyer

madi napisał:

Nie najeżdżaj na ludzi, nie każdy się za na skuterach - chyba po to powstało to forum, aby pomagać, a nie wyśmiewać.

Ja polecam NGK, jak inni.

Napisano 2 lata temu, przez Sullyer, Postów: 41, Użytkownik

9. HugoBoss

A ja polecam Denso

Nie ważne, że masz benzyne we krwi. Ważne abyś w głowie miał olej.
    Napisano 2 lata temu, przez HugoBoss, Postów: 3269, Użytkownik

10. Mystek

Zawsze możesz wydać więcej a kupić lepszą świecę z irydu!, mam taką i bardzo polecam, skuter jak narazie pali mi zawsze od jednego kopa, nawet po dłuższym postoju :). Poniżej podaję link do sklepu^^ Pozdrawiam!

http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-swieca-irydowa-br7eix-p-6573-1.html?cPath=10428_24604_24606&sessID=5b9ede7136248bfb756bdb442a6ff979

Mystek
    Napisano 2 lata temu, przez Mystek, Postów: 191, Użytkownik

11. madi

marcin_wlkp napisał:

co to za hahaha zapytać nie można mądralo!!!!!!!!!!!!

Można zapytać ale można też odpowiedzieć.

Sullyer napisał:

madi napisał:

Nie najeżdżaj na ludzi, nie każdy się za na skuterach - chyba po to powstało to forum, aby pomagać, a nie wyśmiewać.
    Ja polecam NGK, jak inni.

A gdzie tam było najechanie lub wyśmianie ? Czytanie ze zrozumieniem się kłania chyba. "hahaha" było symbolem. Chodzi o to że nie zawsze trzeba wierzyć w "złote środki". Tutaj przykład - świeca z 4 elektrodami. Czemu niby miałaby dawać lepszą iskrę ? Przecież to cewka WN daje odpowiednie napięcie. Na świecy 4 elektrodowej powstaną cztery słabiutkie iskierki, które mogą być tłumione w silniku. Oznaczać to może gorszą pracę silnika. No ale jak ktoś chce nikt nie broni założyć.

12. Czarek

Mystek napisał:

Zawsze możesz wydać więcej a kupić lepszą świecę z irydu!, mam taką i bardzo polecam, skuter jak narazie pali mi zawsze od jednego kopa, nawet po dłuższym postoju :).

hej, i ja bym chciał przejść na świecę irydową NGK, lecz nie wiem jakiego symbolu szukać.. Podobno nie tylko ważny jest wymiar świecy i jej gwintu ale i jej wewnętrzne właściwości [cieplne, przewodzenia, itp.]. W instrukcji obsługi skutera mam dedykowaną jako podstawową NGK B8HS. Jaki to byłby zamiennik-odpowiednik irydowej świecy dla tego rodzaju, modelu?

Btw. mój skuter to Zipp Quantum RS [50, 2T]

13. Czarek

Właśnie wkręciłem sobie irydową świecę NGK BR7HIX i zauważyłem zmianę przez to, że nowa świeca wymaga innej regulacji gaźnika [mieszanki], gdyż dotychczasowa oznacza gaśnięcie motoru po zahamowaniu np. na czerwonych światłach, gdy trzymam zaciśnięty hamulec.. Być może faktycznie po odpowiednim wyregulowaniu gaźnika skuter będzie trochę mniej palił.. Oby nie więcej!-) Lepiej też mi odpalił [po ponad 12h stania] w deszczową i dosyć chłodną pogodę [ok. +5 st. C]. Jednak zbyt wcześnie, by wysnuć jakieś dalsze wnioski..

Napisano 2 lata temu, przez Czarek, Postów: 75, Użytkownik

Odpowiedz

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Dotychczas brak tagów.

jaką świece do 2T?: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Znak T-17: tabliczka wskazująca granicę państwa

Znak T-17: tabliczka wskazująca granicę państwa

02 Styczeń 2010

Tabliczka umieszczana jest wraz ze znakiem A-30 inne niebezpieczeństwo przed miejscem w którym droga przecina granicę państwa, niezależnie od tego, czy ruch przez granicę jest otwarty czy zamknięty.

Prawo0 opinii

Aprilia RS4 125 Replica SBK: Zdjęcia i dane techniczne

Aprilia RS4 125 Replica SBK: Zdjęcia i dane techniczne

12 Marzec 2014

Rs4 125 w imitowanej kolorystyce REPLICA SBK dzisiejszym bohaterem na Skuterowo.com ! Jego młodszy brat był już u nas opisywany

Zdjęcia0 opinii

Barton Volcano 50: Zobacz z Bliska

Barton Volcano 50: Zobacz z Bliska

07 Sierpień 2012

Motorower Bartona zachowany w klasycznym stylu ma szanse na zdobycie wielu sympatyków. Volcano podoba się nie tylko za sprawą wyglądu, ale również prowadzenia i komfortu. Na tym motorowerze każdy może poczuć się naprawdę dobrze.

Wideo0 opinii

© 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.