Jak przekonać rodziców do kupna skutera!

Witam!
Mam zamiar kupić skuter jakieś piaggio, yamaha itp.
Ale rodzice nie chcą mi kupić bo mam skuter (chiński) bez przerwy się psuje. Chcę jakąś markę bo mnie już zaczyna wkurwiać ten skuter ze względu na awaryjność. Skuter ma być z niemiec jak ich do tego namówić? Skuter z roku 2012 na gwarancji.

Domyślam się, że za naprawy również oni płacą - to może to jest argument.
Wydaje mi się, że oni po prostu wychodzą z założenia, że każdy inny będzie się też psuł, więc po co drugi psuj w domu :)
A może boją się, że jak kupisz markowy to za części będą siłą rzeczy wiecej płacić?

Zarob to sobie kupisz, lopata w reke i ..

Generalnie jak się cały czas psuje to może nie wina leży w sprzęcie tylko w użytkowniku ? Ja jeździłem 2 lata baotianem , teraz mam testowo torosa i jakoś też poważnych usterek nie zanotowałem , tym bardziej że do torosa testujemy tuningowe zestawy i jakoś jeździ. Generalnie markowy sprzęt też nie jest niezniszczalny i niezawodny, jak się o niego nie dba :>

Ja juz mam do wymiany w zippie:
1.Wszystkie lagi
2.Opona tylna
3.Drży na starcie
4. Wario bo do wymiany
5.Pasek.
6.Dzwon i sprzęgło bo fioletowy dzwon.
7.Wał bo jak przekroczy 30 km/h to są wibracje że nie da się jezdzić.

Wiec za te wszystkie częsci zapłace ok. 2500zł a jet jest za 2800 i przebieg 2500 km to tak w miare. Wolę kupić jeta i sprzedać zippa.

adasiowwy napisał:

Ja juz mam do wymiany w zippie:
1.Wszystkie lagi
2.Opona tylna
3.Drży na starcie
4. Wario bo do wymiany
5.Pasek.
6.Dzwon i sprzęgło bo fioletowy dzwon.
7.Wał bo jak przekroczy 30 km/h to są wibracje że nie da się jezdzić.
Wiec za te wszystkie częsci zapłace ok. 2500zł a jet jest za 2800 i przebieg 2500 km to tak w miare. Wolę kupić jeta i sprzedać zippa.

skad magiczna suma 2500 zl?:-o Opona tylna? i co pewnie do wymiany bo chinska?-.- kazda opona sie sciera jak sie gume pali. Lagi dlaczego? wyjebales? lagi same sie nie rozjebaly. Drzy? Popatrz do przekladni. "wario bo do wymiany"? wtf? po czym stwierdzasz ze do wymiany? Pasek? zerwal sie? Dzwon i sprzeglo? wystarczy sam dzwon wiec 100 zl firmowy. Wibracje nie musza byc od walu.

Nie dziwie sie, ze nie chca ci kupic skutera bo w twoich rekach to chyba i firmowka padnie.

lagi dlatego bo są twarde a przednie nie działają bo w serwisie zalał lagi że wogóle nie pracują Opona tylna pirelli 300zł dlatego, bo jak się ostro zachamuje to tak się zdziera że hu...Wario do wymiany bo polerka zeszła a tuleji pod wariatorem nie ma bo się starła nie wiem czemu.Pasek dlatego, bo mi się dzisiaj zerwał Dzwon jest fioletowy a jak jest fioletowy to i sprzęgło do wymiany.

adasiowwy napisał:

lagi dlatego bo są twarde a przednie nie działają bo w serwisie zalał lagi że wogóle nie pracują Opona tylna pirelli 300zł dlatego, bo jak się ostro zachamuje to tak się zdziera że hu...Wario do wymiany bo polerka zeszła a tuleji pod wariatorem nie ma bo się starła nie wiem czemu.Pasek dlatego, bo mi się dzisiaj zerwał Dzwon jest fioletowy a jak jest fioletowy to i sprzęgło do wymiany.

Ja jakos mam twarde lagii zyje a to ze psedo mechanik zalal je czyms to nie dlatego ze jest chinski! Opona sie zdziera? prosta odp w takim razie nie chamuj "na ostro" kazda opona sie zdziera, ja zmieniam co 3-5 tys. km, tulei nie masz ?! to jak jezdzisz?! polerki? co mam przez to rozumiec.. Ja jakos mialem dzwon we wszystkich kolorach teczy i sprzeglo bylo ok wiec dzieciaku rodzice maja racje ;)

Taaa, po opisie tego wszystkiego to ja też innego bym Ci nie kupił :)

Oczywiscie to wina chinskiego skutera bo to przeciez chinskie..

Ale lagi mają tłumić a nie niepracować! Tulei nie mam bo miałem wario wm motor (od nowości chińskie gówno)mam go dosyc
Przez tydzień byłem w serwisie aż 8 razy bo ciągle się coś psuje a to wariator a to pasek nie chciał wejsc wyżej a to koło się nie kręciło a to nie miał stopu a to złamał plastki delar a to silnik nie reagował na manetke a to silnik nie chciał zapalać a to nie było iskry a to problem z cylindrem zatary bo jak zalał olej po przeglądzie to wlał minimum i musiałem płacic za nowy cylinder. a to świateł nei było.Zipp to moje oczko w głowie. Dbam o niego jak umiem.

Gowno to ty jestes sam mam ten wariator i polecam ale jaki wlasciciel taki sprzet..

Po twoim opisie wlasnie wnioskuje ze nie dbasz. Mam hurricane i przejechane 10 000 km i to co w nim padlo to tylko dozownik ..

robik napisał:

hehhhhhhh,niech założą monitoring GPS i nie będą się martwić http://www.monitoring-gps.net/ScreenShots/StrefyNaMapie.aspx heheheh tylko nie wiem czy na skutery można:D

ze co?

DooOminO napisał:

Gowno to ty jestes sam mam ten wariator i polecam ale jaki wlasciciel taki sprzet..
Po twoim opisie wlasnie wnioskuje ze nie dbasz. Mam hurricane i przejechane 10 000 km i to co w nim padlo to tylko dozownik ..

Nie obrażąj to jest forum do pomagania a nie do obrażąnia.
Wariator już zmieniłem przejechałem na wm 50 km i pokrywa rolek pękła.

adasiowwy napisał:

DooOminO napisał:
Gowno to ty jestes sam mam ten wariator i polecam ale jaki wlasciciel taki sprzet..
Po twoim opisie wlasnie wnioskuje ze nie dbasz. Mam hurricane i przejechane 10 000 km i to co w nim padlo to tylko dozownik ..

Nie obrażąj to jest forum do pomagania a nie do obrażąnia.
Wariator już zmieniłem przejechałem na wm 50 km i pokrywa rolek pękła.

to jestes jakis extra ze tak wszystko ci sie rozpierdal..

Opona się zdziera haha . Chłopie zrobiłem sam 2-3tyś KM na jedno sezonowej continental i jest jak nowa, nawet 1mm bieznika nie zeszło.

a szalałem nieco czasem.

Kuźwa Domino, nie prowokuj. Masz problemy ze sobą chłopie ;). Nie porównuj Keewaya do Zippa. Keeway ma akurat jakość najlepsza spośród wszystkich chińskich marek. Możnaby go porównać do Hyosunga albo Kymco. Ja na hurricanie mam 8600 i coś się zlego z przekładnią dzieje bo go ostro katowałem, ale uważam że jak na moją jazdę to dobry wynik.

Bez urazy, ale wszczynasz burdy z błahych powodów. Każdy może napisać że coś jest do dupy bo to i tamto, ale nie trzeba robić z tego powodu wywodów długości Biblii.

Osobiście również nie uważam że chińskie skutery są wadliwe, ale czasem można trafić na niesamowicie ciołkowatą obsługę serwisu, która nawet z Hondy by trupa zrobiła, albo na po prostu egzemplarz składany przez pana Miecia po kilku browarkach. Taki już urok skuterów z niskiej półki cenowej.

Dam sobie głowę uciąć, że blokady zdjąłeś z tego twojego zippa, i zapierdalałeś nim tylko manetką na full 70km/h
Na pewno była palona opona, aby się popisać przed kolegami, a potem manetka na full i jedziemy 70km/h.

adasiowwy napisał:

Ale lagi mają tłumić a nie niepracować! Tulei nie mam bo miałem wario wm motor (od nowości chińskie gówno)mam go dosyc
Przez tydzień byłem w serwisie aż 8 razy bo ciągle się coś psuje a to wariator a to pasek nie chciał wejsc wyżej a to koło się nie kręciło a to nie miał stopu a to złamał plastki delar a to silnik nie reagował na manetke a to silnik nie chciał zapalać a to nie było iskry a to problem z cylindrem zatary bo jak zalał olej po przeglądzie to wlał minimum i musiałem płacic za nowy cylinder. a to świateł nei było.Zipp to moje oczko w głowie. Dbam o niego jak umiem.

To jednak chyba nie dbasz należycie.. Ja jak już pisałem mam chińczyka , dajemy ostro popalić mu a jednak żadnych poważnych usterek nie ma.. nawet opona na której jeździ się jak na slickach jest w bdb stanie. Tyle usterek na raz to nie przypadek i tego nikomu nie wciśniesz tutaj, ja sam na miejscu Twoich rodziców zastanowiłbym się czy cokolwiek Ci kupować :)

rkos napisał:

Opona się zdziera haha . Chłopie zrobiłem sam 2-3tyś KM na jedno sezonowej continental i jest jak nowa, nawet 1mm bieznika nie zeszło.
a szalałem nieco czasem.

To zalezy czy ktos jeszcze "pali gume" nia.

TheMiqlaq
nie mam problemow lecz niecierpie jak ktos wszystko zwala na chinczyka..