Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

Jak podkręcić Kymco New Dink 50 4T?

Kategoria: Tuning

Dodano 3 lata temu

1. detinko

Raf napisał:

Detinko ja mam pytanie w sumie do Ciebie - ile wchodzi Ci na obroty na tym CDI co kupiłeś Agility 30400-KHC4-900?

powiem Ci ze jak dam ognia to obroty do 8500, przy czym momentami wskaźnik zamyka szafę na kilka sekund. W odgłosie silnika nie słychać by obroty się zmieniły wiec sądzę że obrotomierz dostaje kręćka na tym module.

Odp.: Jak podkręcić Kymco New Dink 50 4T?
    Napisano 3 lata temu, przez detinko, Postów: 66, Użytkownik

2. detinko

Raf napisał:

Zrób doświadczenie ;)
    Kiedyś ktoś musi się przełamać z tych "sugerowanych przez wszystkich naokoło" modeli.

tak chyba zrobię, mam nadzieje że przedstawiciel marki nie strzelał by sobie w kolano rozprowadzając części z plasteliny.
    Na jesień planuję "operację tuning" żeby spokojnie sobie wszystko wyregulować i dotrzeć.
    Zauważyłem na sobie że dobrze docierać silnik w porze zimowej, bo zimno na zewnątrz skutecznie hamuje zapędy jeźdźca co do prędkości i zasięgu jazdy. Taka wirtualna blokada skutera :)

Napisano 3 lata temu, przez detinko, Postów: 66, Użytkownik

3. zuraw

Czy ktoś z was ma doświadczenia z wariatorem NARAKU High Speed ?
    Jak wpływa na moc i osiągi, wasze opinie ?

Napisano 3 lata temu, przez zuraw, Postów: 24, Użytkownik

4. ziachu

:twisted: To ja sie podzielę wrażeniami:
    Dwa skutery ND 50
    jeden z przebiegiem ok 5000 z 2009, drugi ok 10000 z 2008
    kierowcy o masie 80-100kg

Pierwszy po odblokowaniu "seryjnym zestawem" (serwis Motorista Warszawa) jezdzil 65-66 km/h
    Drugi po odblokowaniu w serwisie w Warszawie na Młodzieńczej - 56-58 km/h

Na poczatku roku w serwisie Scooter Doctor w Piasecznie (licencja Kymco) w obu skuterach wymiana cylindra na ... hmm.. no właśnie podobno 100cm3 (ale nie mam pojecia jakiej marki).

W pierwszym znaczny przyrost przyspieszenia, brak wzrostu predkosci maksymalnej.
    W drugim... zadnych efektów. Po reklamacji zmieniono uszczelki (zwiekszenie kompresji - podobno tak jak w pierwszym) - bez wymiernego efektu. Z uwagi na problemy z wyregulowaniem gaznika - zmieniono gaznik.

Po mojej sugestii przecieto CDI i wymieniono rolki na 7,5grama - efekt? -> 68-69km/h przy ok 9000obrotow. Obydwa skutery rozpedzaja sie identycznie. Minimalna roznica, rzedu 1-2km/h w predkosci maksymalnej, ale pierwszy robi to przy ok 8300 obrotow, drugi przy 9000 (tak, wchodzi wyżej na obroty, jest to słyszalne)

Wg mnie jest różnica w modułach zapłonowych w tym modelu w zalezności od roku produkcji (co już było nie jako wpsominane w tym temacie). Ten starszy po przecieciu wchodzi zdecydowanie wyzej na obroty.

W pierwszym ND w tygodniu sprawdzimy, czy byl juz odpowienio "dociety" CDI - jest opcja, ze nikt go nie ruszał.

Czy mozecie zasugerowac czy jest sens pakować jeszcze cięższe rolki do tego drugiego ND?

Napisano 3 lata temu, przez ziachu, Postów: 2, Użytkownik

5. ziachu

No i sprawdzilismy...
    ciekawe - ND z 2009 nie ma zdjetej blokady z modulu CDI, przy czym jezdzi identycznie jak ten z przecietym CDI z 2008

Napisano 3 lata temu, przez ziachu, Postów: 2, Użytkownik

6. tomasz01

A więc drugi z powyższych ND (ten nowszy) został również potraktowany brzeszczotem :D

Prędkość maksymalna na płaskim wzrosła z 65 do 71km/h (według licznika i GPS). Z górki na razie udało się uzyskać 75 (wcześniej było to 69) :D

Napisano 3 lata temu, przez tomasz01, Postów: 2, Użytkownik

7. Fresu

Mam do Was pytanie jako całkowicie zielony ws mechaniki: załóżmy, że mam New Dinka 50 4T (albo będę miał za chwilę), chcę go po pierwsze odblokować, po drugie ewentualnie coś wymienić, by wzmóc jego prędkość maksymalną - mniejsza o moc i przyspieszenie.

Jak złożyć zamówienie do mechaniów w serwisie - na kartce w punktach? Np. proszę o: .......
    Prześledziłem ten wątek i jeszcze kilka innych i wynotowałem sobie następujące zabiegi:

ODBLOKOWANIE:
    1. zdjąć blokadę wariatora albo wymienić np. na malossi,
    2. odblokować gaźnik,
    3. zdjąć śrubkę z pokrywki przepustnicy,
    4. odblokować CDI tzn. wymienić moduł na niezablokowany.

TUNING:
    1. wymiana dyszy z 0,65 na 0,80mm
    2. zmiana cewki zapłonowej,
    3. wymiana rolek na polini oraz uślizgów do wariatora,
    4. wymienić cylinder na 80ccm

Przepraszam, jeżeli coś pokręciłem - kompletnie nie znam się na mechanice, a będę chciał złożyć jakieś zamówienie w serwisie. Moja prośba dotyczy tego, jak sformułować takie zamówienie.

I co to jest "cylek" - rozumiem, że chodzi o cylinder?

Lepiej mieć parkinsona i rozlać połowę, niż alzheimera i zapomnieć wypić.
    Napisano 3 lata temu, przez Fresu, Postów: 160, Użytkownik

8. Suawek

Dobry serwis na hasło "proszę o odblokowanie" sam zrobi to co potrzeba. Zdjęcie kagańca będzie się wiązało z wymianą dyszy więc nie musisz o tym mówić. Wymiana cylindra na większy też wiąże się ze zmianą dyszy ale o tym też będą wiedzieli.
    Powiedz po prostu żeby odblokowali i ew. wymienili cylinder na 80, będą wiedzieli co robić.

Napisano 3 lata temu, przez Suawek, Postów: 887, Użytkownik

9. Fresu

No to może inaczej zadam pytanie: gdyby mi zależało na jak największej prędkości skutera, to co z mojej listy jest najistotniejsze i w jakiej konfiguracji? Zależałoby mi też, by ingerencja w mechanikę skutera nie była drastyczna i nie narażała konstrukcji innych elementów na ponadnormatywne zużycie. Będę pokonywał codziennie trasę 2x10km raczej na stałej prędkości >50km/h i z jednej strony chciałbym by skuter mógł osiągnąć jak największą prędkość, ale nie kosztem nieznośnego wycia silnika i drakońskiego zużycia paliwa.

10. Suawek

Ciężkie pytanie. Wszystko zależy od tego czy obecna moc sprawia że wariator i korektor działają w pełnym zakresie a prędkość maksymalna nie jest ograniczona oporem powietrza. Jeżeli pracuje w pełnym zakresie (można zobaczyć to na talerzu wariatora) to zwiększenie mocy nic nie da. Polepszy się elastyczność i przyśpieszenie ale prędkość nie.

11. Fresu

Z tego co zrozumiałem to i tak maksymalna prędkość koleżeństwa na ND50 nie przekracza 75km/h. Z tego co dotychczas przeczytałem niektórzy (Leszek) osiągają te 75km/h już po samym odblokowaniu skutera. Więc może nie ma sensu dalej tuningować ND50, bo to daje niewielki, w sumie niezauważalny efekt.

12. Suawek

Tym się właśnie różni 4T od 2T że tuning jest ciężko, kosztowny a efekty też nie powalają.

13. Fresu

Konkludując: ND50 należy wyłącznie odblokować.

14. Suawek

Ja bym tylko to zrobił. Na tuningu nie zyskasz więcej niż 10, 15km/h

15. Fresu

Chwila, chwila 8O 10-15km/h więcej to całkiem dużo przy bazowej prędkości 60-65km/h. Robiłem sobie próbę samochodem i jechanie z prędkością 60km/h to zupełnie inne wrażenie pokonywania odległości niż przy 70km/h.

Odpowiedz »

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Jak podkręcić Kymco New Dink 50 4T?: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Tuning skutera 4T: Po mojemu

Tuning skutera 4T: Po mojemu

12 Maj 2012

Wielu użytkowników zastanawia się jak poprawić osiągi, a przez to bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Poznajcie moją receptę na optymalny tuning chińskiego silnika 4T.

Blogi Porady34 opinii

Znak C-17: nakazany kierunek jazdy dla pojazdów...

Znak C-17: nakazany kierunek jazdy dla pojazdów...

31 Grudzień 2010

Znak wskazuje kierunek jazdy na skrzyżowaniu dla pojazdów przewożących towary niebezpieczne w ilościach, dla których jest wymagane oznakowanie pojazdu tablicami ostrzegawczymi barwy pomarańczowej. Kierunek wskazany może być symbolem znaku C-2, C-4, C-5, C-6, C-7 lub C-8.

Prawo0 opinii

Jest już nowa Yamaha Xenter 150/125 2015

Jest już nowa Yamaha Xenter 150/125 2015

20 Czerwiec 2014

W polskich salonach zawitała własnie nowa Yamaha Xenter. Wprowadzono w skuterze kilka modyfikacji. Zmieniono światła, przeprojektowano kanapę oraz pojawiła się dodatkowa wersja kolorystyczna - matowa Mocaccino Brown.

Wiadomości0 opinii

© 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.