Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

Inca Street wymiana opony tyl.

Kategoria: Serwis

Dodano 4 lata temu

1. MarkusSchulz

Witam wszystkich ponownie. Poniewaz od niedawna posiadam skuterek to potrzebuje pomocy bo jestem ciemny jak noc :wink:.
    Mam taki problem , ucieka mi powietrze w tylnim kole i nie mam pojecia jak sie demontuje to kolo aby oddac do wulkanizacji w celu usuniecia usterki. Wystarcza mi 2 dni i zero powietrza w kole. Czy jest z tym troche roboty czy mozna to zrobic w jakis prosty sposob. Dziekuje za podpowiedz i przepraszam ze zawracam glowe takimi bzdurami ale ja naprawde nie mam pojecia jak sie do tego zabrac.
    Pozdrawiam i do milego.

Odp.: Inca Street wymiana opony tyl.
    Napisano 4 lata temu, przez MarkusSchulz, Postów: 26, Użytkownik

2. qazwsxedc

Możesz spróbować z "kołem zapasowym w sprayu"- do kupienia na stacjach benzynowych, w hipermarketach i w motoryzacyjnych.

ale najpierw dokładnie obejrzyj opone.

http://www.motostat.pl/user_images/22806/icon4.png
    Napisano 4 lata temu, przez qazwsxedc, Postów: 3059, Użytkownik

3. MarkusSchulz

oki , dzieki serdeczne

4. Kapuchon

qaz chodzi ci o taki spray co do środka opony wtryskuje się przez wentyl taką masę uszczelniającą ? Jeżeli tak to odradzam kupowanie tego ponieważ sam kiedyś tego próbowałem i niedawno był test w tv i okazało się że jest to skuteczne na czas dojazdu do wulkanizatora a opona po użyciu takiego sprayu jest do wyrzucenia. Pozdrawiam

Napisano 4 lata temu, przez Kapuchon, Postów: 2707, Użytkownik

5. Sham_Janesky

Nie wiem, czy to cos pomoże, miałem ostatnio podobną przygodę( gula w oponie) z inca sprint, nie wiem rowniez na ile te modele roznia sie konstrukcyjnie, ale w sprincie wystarczylo odkrecic jedna srubę mocująca kolo do bebna, odgiac nieco tlumik i zdjac kolo- 10 minut max

Napisano 4 lata temu, przez Sham_Janesky, Postów: 26, Użytkownik

6. qazwsxedc

Kapuchon, nigdy tego nie używałem- kiedyś czytałem, że przy bardzo malych uszkodzeniach to może pomóc dlatego zaproponowałem ;)
    Jasne, że najlepiej jest kupić nową opone;D

7. inca

Ja takze odradzam stosowanie uszczelniacza w spray - tak jak pisał Kapuchon w TVN Turbo był test tego specyfiku i generalnie nie polecaja go. Do tego stopnia że wulkanizator moze odmówic wykonania usługi gdy tym psikaeś - nie zapomnij że inca ma opony bezdetkowe wiec felgę tez tym wysmarujesz

-------------------------------------
    Inca Street 50 2T po 12000 km poszła w odstawkę
    Zipp Quantum R 50 2T 2012r – nowy zakup
    Napisano 4 lata temu, przez inca, Postów: 156, Użytkownik

8. MarkusSchulz

jutro bedzie u mnie serwis(mam wykupiona taka opcje) napisze jak to zdjac. dzwoniac dzisiaj z serwisu powiedzieli mi aby zalozyc dentke. nie mam pojecia czy to cos da?

9. Cytrus

Da, tyle że dętka będzie trzymać powietrze, a nie opona.

Napisano 4 lata temu, przez Cytrus, Postów: 67, Użytkownik

10. qazwsxedc

Dętka pod oponę bezdentkową? Czy to napewno dobry pomysł?

11. Kapuchon

Moim zdaniem też nie jest to dobry pomysł. Jeżeli to jest mała dziura to wolałbym zanieść oponę do wulkanizatora niż kupować i dodatkowo bawić się w zakładanie dętki a z tego co pamiętam to felga przystosowana do opon bezdętkowych różni się troszkę od tej do kół dętkowych.

Napisano 4 lata temu, przez Kapuchon, Postów: 2707, Użytkownik

12. MarkusSchulz

macie racje, jutro napisze co mi powiedzial serwis

13. MarkusSchulz

A wiec tak , serwisant ktory byl powiedzial ze mam odkrecic tumik, amortyzator i kolo zdjete. Przeglad kosztowal mnie 130 + 30 zdjecie blokady z wariatora. Pytalem tez o detke i nie ma problemu z zalozeniem (nie sa to sportowe motory) tak mi odpowiedzial.
    pozdrawiam

14. Anonim

Teraz raczej nikt nie zakłada dętek.Wyjątek jest przy kołach szprychowych.Dużo lepszym rozwiązaniem jest naprawa u wulkanizatora.Po co ci ta dętka?

Napisano 4 lata temu, przez Anonim, Postów: 310,

Odpowiedz

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Dotychczas brak tagów.

Inca Street wymiana opony tyl.: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Znak E-14: tablica szlaku drogowego

Znak E-14: tablica szlaku drogowego

01 Styczeń 2010

Wskazuje numer drogi i odległość do głównych miejscowości położonych przy danym szlaku drogowym.

Prawo0 opinii

Od dziś nowe przepisy. Prawo Jazdy AM i A2 wkrótce

Od dziś nowe przepisy. Prawo Jazdy AM i A2 wkrótce

01 Styczeń 2011

Od 1 stycznia 2011 wchodzi w życie kolejna nowela Prawa o Ruchu Drogowym. W niej kilka nowości.

Prawo17 opinii

Najlepszy sportowy skuter: Jaki wybrać?

Najlepszy sportowy skuter: Jaki wybrać?

17 Lipiec 2012

Wielu poszukuje sportowych emocji na dwóch kółkach. Skuterowo.com ma dla Was zestawienie skuterów różnych klas cenowych i pojemnościowych. Mnóstwo osób zastanawia się co kupić i czy dla spełnienia marzeń może lepiej zrobić prawo jazdy?

Porady13 opinii

Strona wykorzystuje pliki sesji coockie. © 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.