Honda Vision 50

Witam
Mam skuter Honda Vision 50.
W serwisie twierdzą że przeglądy trzeba robić po 4000 km.Znajomy podał mi wyższą cyfrę.
Czy naprawdę niezbędne dla bezpiecznej jazdy są przeglądy co 4000 km czy można bez ryzyka awarii po wyźszym przebiegu?
Jaka jest naprawdę bezpieczna,nieprzekraczalna cyfra po którym niezbędne są badania kontrolne.

zasadniczo w skuterach honda zaleca co 4000km. inna sprawa że tych pogwarancyjnych to sie naprawia jak potrzeba i tyle. nie ma takiej cyfry. u każdego sie zużywa w innym tempie - styl i warunki jazdy są inne u kazdego

Nie żebym coś chciał zarzucać, ale powraca słynne “jak dbasz, tak masz”.
W swoim miałem zalecenie co 5000 km i co tyle lądował w serwisie na przeglądzie gwarancyjnym, a ja w połowie tego dystansu (czyli już po 2500 km od przeglądu firmowego) zmieniałem sobie olej silnikowy, w przekładni i filtr powietrza, ewentualnie uzupełniałem płyn hamulcowy. Tak dla sportu :slight_smile:
To nie jest bardzo trudna robota, polecam zakup książeczki o obsłudze skuterów (np. takiej: www.taniaksiazka.pl/skutery-chinskie-tajwanskie-i-koreanskie-phil-mather-p-539866.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=shopping&gclid=CjwKCAjwvuzkBRAhEiwA9E3FUvb1pMrXmXa7BPu8TFLProXysatdIFmU5Xf5BRaNEiAmZI9g2jRdPxoCRf4QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds) i tam masz opisane co sobie w czasie przeglądu sprawdzać po kolei i jak. Własnoręczne dbanie o sprzęt daje sporo frajdy, zaoszczędzisz trochę kasy, do serwisu będziesz jeździł tylko jak coś się naprawdę zepsuje, przy okazji skuterek będzie zadbany, a ty się czegoś nauczysz i może będziesz sobie po jakimś czasie sam radził z drobnymi awariami.