Honda SFX Wolno jedzie

Mam Honde SFX z 1996r. i jedzie mi z blokadami tylko 40km/h.
Czytałem ,że ta honda z blokadami jedzie ok.60km/h.
Co może być złe?
Może brudny lub zapchany gaźnik.

Gaźnik ( czyszczenie + regulacja ) to samo z filtrem powietrza ( czyszczenie ) i zdaj relacje.

Dobra. Ale to dopiero za parę dni bo na razie jestem u babci.

odświeżam

Zdejmij blokady i pojedzie więcej :D. Mój kolega też ma taką Honde i leci mu na blokadach 50 km/h. Może to kwestia licznika? Bo to i tak powinno być 45 na godzine i tak.

Swoją drogą masz sporo kłopotów z ta swoją Hondą ;D.

Nie tak sporo. Z tłumikiem i spalaniem to wystarczyło nową uszczelkę i wszystko w porządku. Tylko licznik się zacina i coś wolno jedzie albo mi się zdaje :D

Podniosłeś kiedyś przednie koło? :D SFX kolegi spod tyłka ładnie wyrywa, a można nawet orła w tył wyrżnąć ;). A jakie miałeś spalanie? Bo koledze pali zbiornik na niecałe 100 km, i się boi ze mną jeździć, bo a nuż się mu paliwo skończy ;).

Nie podnosiłem. pali ok. 4-5l/100km. Bardzo łatwo wyrwać go na jedno koło.

Odświeżam

Odświeżam temat. :DD

Odświeżam

Fabrycznie honda sfx po zdjęciu blokad nie jedzie więcej niż 60-62km/h (licznikowe). Barierą, która nie pozwala mu rozpędzić się szybciej to firmowy wariator, który jest niewielkiej średnicy, więc pasek nie może wejść wysoko. W moim skuterze (honda bali) wymieniłem właśnie ten wariator na Top Racing i maksymalna prędkość podniosła się do licznikowych 75km/h.
Pzdr

Trochę kosztuje ten wariator, a ja nie mam w tej chwili 10 zł hehe.
Więc po zdjęciu blokad będzie jechał 60km/h bez żadnego tuningu ?????

Zakładając, że wszystkie elementy są w dobrym stanie to tak...

Witam,sam mam sfx-a z 2000r. niedawno kupiłem mu całkowicie oryginalny naped w Hondzie (Wariator,pasek,przeciwtalez) i powiem Ci szczerze,ze spalanie mam na poizomie około 3- 3.5 l . sprawdzałem jadąc do warszawy z poznania. rozpędza sie do około 65-(góra max wiatry i górki itp.: 70km/h) Więcej nie da rady.Przestrzegam tylko-z własnego doświadczenia- sam zakładałem wariator firmy top racing i przeciwtalez firmy pollini.Po róznych kombinacjach i tak nie jechał wiecej niż 70-75 w porywach. Uwazam,że nie warto.... szkoda siana...