Hamulce…

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #28208
    filip1990
    Użytkownik
    • 4
    • 28Postów:

    Czy w nowym skuterze hamulce też muszą się dotrzeć ? Bo trochę słabo mi hamują , czay może to jest kwestia regulacji ?

    #28210
    Rugbyman
    Użytkownik
    • 4
    • 92Postów:

    W nowych maszynach wszystko musi ułożyć się i dopasować, określenie “słabo hamują” może być subiektywne, tzn. może Ci się wydawać, że ich skuteczność jest niższa, bo masz odniesienie do innego skutera. A jaki skuter użytkujesz?

    #28213
    filip1990
    Użytkownik
    • 4
    • 28Postów:

    Romet City Line 50 . Może dla tego takie odnosze wrażenie bo wcześniej dużo jeździlem na kolegi ‘YAmaszce’ Aerox a tam są dwa tarczowe hamulce ..
    Ale to chyba też kwestia regulacji bo żeby co kolwiek zahamować to muszę klamkę hamulca prawie do manetki dociągnąc :0

    #28214
    CzechuXX
    Użytkownik
    • 7
    • 196Postów:

    odnośnie hamulców też mam pytania…
    1. tylny hamulec… czy na suchej nawierzchni idealnej do jazdy po wciśnięciu tylnego na maxa powinny się koła blokować?
    2. w moim kingway’u było napisane, że posiada system abs[mógł tak sobie ktoś napisać] oraz przy przednik kole na plastiku jest wyraźny napis ABS… czy ten ABS działa tak jak w autach? bo próbowałem na piaszczystej blokować przednie koło i żaden ABS się nie włączał… to że glebe prawie zaliczyłem to inna sprawa… ale ja zawszem uszę sprawdzić 🙂

    #28218
    TERMIT_PL
    Uczestnik
    • 2
    • 330Postów:

    1.Czy powinny blokować ? Raczej tak jeśli chcesz skutecznie hamować 😈 Jak nie chcesz,aby koło się zablokowało to klamkę hamulca po prostu wciskasz np do połowy z wyczuciem.A nie do oporu,no a to że ci blokuje koło tylko świadczy o tym iż masz dobry hamulec z tyłu 😉

    2.Ten ABS w skuterze to jest raczej lekki pic na wodę.Aczkolwiek działający.Co prawda na piasku ci się koło zablokuje,a to ma chyba bardziej zastosowanie na asfalcie.Miałem kiedyś keeway’a z abs’em z przodu i nawet po bardzo mocnym wciśnięciu skuterek po prostu mocno zwalniał.A kolega miał większy model bez tego abs’u i na światłach nie raz hamował stając na przednim kole 😉

    #28220
    Rugbyman
    Użytkownik
    • 4
    • 92Postów:

    Filip1990, jasne, że skuter z dwoma tarczowymi hamulcami wykazuje lepszą skuteczność hamowania od skutera z jednym tarczowym i jednym bębnowym. Z mojego doświadczenia i widzy wynika, że zawsze lepiej hamować przednim hamulcem, tarczowym, jeśli mówisz, że musisz wcisnąć manetkę do końca i jest to włącznik hamulaca tylniego to raczej jest to normalne w tym modelu. Jeśli to nowy skuter to raczej hamulce można regulować, ale po moim zdaniem 200, 300 przejechanych km. Okładziny, mechanizm musi ułożyć się. Niech jeszcze inni wypowiedzą się w tym temacie.

    #28221
    Rugbyman
    Użytkownik
    • 4
    • 92Postów:

    Oczywiście chodziło mi o klamkę nie o manetkę, ups… :mrgreen:

    #28222
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:

    Należy sprawdzić dwie rzeczy. Poziom płynu hamulcowego, oraz prawidłowe ułożenie zacisków. podniesz koło, sprawdź czy swobodnie się ono kręci.
    W trzeciej kolejności powinno się jeszcze sprawdzić odpowietrzenie układu.

    #28225
    kustosz
    Użytkownik
    • 16
    • 219Postów:

    W moim skuterze było to samo. Wystarczy że troche pojezdzisz i samo przejdzie.

    #28226
    Suawek
    Użytkownik
    • 32
    • 888Postów:

    Hamulce powinny osiągnąć pełną sprawność po ok 100-200 km zakładając że ich używasz. Jeżeli jeździsz bardzo delikatnie i tylko muskasz hamulce to potrzebują więcej czasu.
    Jak miałem Zippa to hamulce takie właśnie były, ale dało się jeździć. Potem w Kymco byłem zaskoczony skutecznością hamulców w porównaniu do Zippa i myślałem że już skuteczniejsze być nie mogą do czasu kiedy zasiadłem na Derbi, tam to dopiero żyleta.
    Nigdy skuteczność hamulców w Twoim skuterze nie będzie taka jak w Yamaha.

    #28230
    TERMIT_PL
    Uczestnik
    • 2
    • 330Postów:

    Trzeba jeszcze dodać,że yamaha w aeroxie montuje hamulce firmy “brembo” 😈

    #28263
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

    filip1990 napisał:

    Czy w nowym skuterze hamulce też muszą się dotrzeć ? Bo trochę słabo mi hamują , czay może to jest kwestia regulacji ?

    Normalna rzecz, że w nowym skuterze i nie tylko w skuterze, hamulce muszą się dotrzeć.

    #28266
    CzechuXX
    Użytkownik
    • 7
    • 196Postów:

    ponowie…

    odnośnie hamulców też mam pytania…
    1. tylny hamulec… czy na suchej nawierzchni idealnej do jazdy po wciśnięciu tylnego na maxa powinny się koła blokować?
    2. w moim kingway’u było napisane, że posiada system abs[mógł tak sobie ktoś napisać] oraz przy przednik kole na plastiku jest wyraźny napis ABS… czy ten ABS działa tak jak w autach? bo próbowałem na piaszczystej blokować przednie koło i żaden ABS się nie włączał… to że glebe prawie zaliczyłem to inna sprawa… ale ja zawszem uszę sprawdzić [:)]

    #28268
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

    Jak masz na tyle tarczę, to normalne że zablokuje.

    #28270
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

    CzechuXX napisał:

    ponowie…
    odnośnie hamulców też mam pytania…
    1. tylny hamulec… czy na suchej nawierzchni idealnej do jazdy po wciśnięciu tylnego na maxa powinny się koła blokować?
    2. w moim kingway’u było napisane, że posiada system abs[mógł tak sobie ktoś napisać] oraz przy przednik kole na plastiku jest wyraźny napis ABS… czy ten ABS działa tak jak w autach? bo próbowałem na piaszczystej blokować przednie koło i żaden ABS się nie włączał… to że glebe prawie zaliczyłem to inna sprawa… ale ja zawszem uszę sprawdzić [:)]

    Ten chiński ABS jest tylko z nazwy, w rzeczywistości, to tylko zawór obniżający ciśnienie w układzie hamowania.

    #28274
    CzechuXX
    Użytkownik
    • 7
    • 196Postów:

    A na czym ten system polega?

    #28276
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

    To taki bajer…

    #28278
    CzechuXX
    Użytkownik
    • 7
    • 196Postów:

    Chwyt marketingowy ? 😉

    #28290
    TERMIT_PL
    Uczestnik
    • 2
    • 330Postów:

    Oczywiście,że chwyt 😀

    #28292
    roomcajz
    Uczestnik
    • 17
    • 1 073Postów:

    chwyt, chwyt,chwyt, chwyt chwyt, chwyt,chwyt, chwytchwyt, chwyt,chwyt, chwyt chwyt, chwyt,chwyt, chwytchwyt, chwyt,chwyt, chwyt chwyt, chwyt,chwyt, chwytchwyt, chwyt,chwyt, chwyt chwyt, chwyt,chwyt, chwytchwyt, chwyt,chwyt, chwyt chwyt, chwyt,chwyt, chwytchwyt, chwyt,chwyt, chwyt chwyt, chwyt,chwyt, chwytchwyt, chwyt,chwyt, chwyt chwyt, chwyt,chwyt, chwyt

    sorry poniosło mnie

    #28295
    Pyhorek
    Użytkownik
    • 2
    • 23Postów:

    Ja na moim skuterze jak wcisnę do połowy to skuter natychmiast hamuje. Ty chyba masz coś nie tak ( Też ma tego rometa )

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button