Dziwne piszczenie w czasie jazdy

witam
mój problem polega na tym ze jak skuter stoi na stopce centralnej i wkręca się go na obroty wszystko jest o.k
ale jak już jadę skuterem to jest dziwne piszczenie tak jakby pasek możne sprzęgło sie konczy ale po 200km ? sprawdzałem pasek wszystko pasek o.k

dxx napisał:

witam
mój problem polega na tym ze jak skuter stoi na stopce centralnej i wkręca się go na obroty wszystko jest o.k
ale jak już jadę skuterem to jest dziwne piszczenie tak jakby pasek możne sprzęgło sie konczy ale po 200km ? sprawdzałem pasek wszystko pasek o.k

Nie zdejmowałeś w tym skuterze blokad w ostatnim czasie?
Ten dźwięk to typowe piszczenie czy gwizd?

witam

nie zdejmowałem blokad,
tak ze skuter jest jeszcze w kagańcu

dźwięk to typowe piszczenie

Witajcie, ja w moim Router Metro City zauważyłem to samo - tj. nieregularne piszczenie i skrzypienie, tak jakby coś o coś ocierało. Z tym że mnie się wydaje że to może być hamulec bo jak zahamuje to czasem przestaje. Dziwne jest to, że np. jak podskoczę na jakieś nierówności, to piszczenie / obcieranie znowu się pojawia. Dodam, że w moim przypadku dokręciłem śrubkę pod deklem gaźnika i zmieniłem moduł na odblokowany. Czy to rzeczywiście może piszczeć / obcierać hamulec ?

Ja osobiście miałem tak kiedyś jak odpalałem i ruszałem potem po jakimś czasie przestawało .. Aż w końcu nastąpiła eliminacja ... !

Witam

Ja również mam metro city i u mnie też zaczęły się piski ale tylko przy ruszaniu a potem cisza i znowu jak się zatrzymuje i ruszam znowu piszczy. Czy to może być pasek napędowy?

krakus96 napisał:

Witam
Ja również mam metro city i u mnie też zaczęły się piski ale tylko przy ruszaniu a potem cisza i znowu jak się zatrzymuje i ruszam znowu piszczy. Czy to może być pasek napędowy?

Przy ruszaniu piszczy sprzęgło.W niektórych Chińskich skuterach okładziny sprzęgła piszczą podczas ruszania,podczas jazdy piszczenie zanika.Ja również miałem kiedyś Chiński skuter i też miałem ten problem :).Zgłośiłem problem w serwisie i sprzęgło mi wymienili na inne które nie piszczało.