Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

Wysoki koszt przeglądu gwarancyjnego serwisie w Rometa.

Kategoria: Skutery, Motorowery i Motocykle Romet

Dodano 3 lata temu

1. niewprawiony...

Witam Ja kupiłem ten skuter w Ryckim TESCO. Był zakupiony w maju. Mam wrażenie że chodzi no jakoś głośno.Ale to nie jedyny mój problem. Zrobiłem nim 360km.Postanowiłem pojechać na przegląd gwarancyjny do serwisu rometa, który też znajduje się w Rykach. Cena mnie zwaliła z nóg. Za tą usługę zażyczyli sobie 300zł. Teraz mam parę pytań.
    1.Czy w innych serwisach rometa też się tak drogo cenią?
    2.Czy jeśli samemu będę wymieniał olej i nic więcej przy nim nie będę grzebał to czy dobrze się będzie sprawował?
    Bardzo proszę o pomoc.

Odp.: Wysoki koszt przeglądu gwarancyjnego serwisie w Rometa.
    Napisano 3 lata temu, przez niewprawiony..., Postów: 10, Użytkownik

2. Pietro

Poza wymianą olejów, musiałbyś co jakiś czas sprawdzić i wyregulować zawory, zmieniać filtry, korygować regulację gaźnika, co 2 lata wymieniać płyn hamulcowy, sprawdzać dokręcenie śrub i nakrętek, itd, itp..

Napisano 3 lata temu, przez Pietro, Postów: 3326, Użytkownik

3. andrzej2310

Różne serwisy i różne ceny od 100-300zł, za przeglądy kupisz drugi skuter, ja swojego rometa sam serwisowałem przy 6000km sprzedałem i dalej jeżdził zależało mi na czymś mocniejszym, wymień oleje wyczyść filtr powietrza, jak dbasz tak masz, chyba że widzisz jakąś usterkę fabryczną krzywa rama ściąga go na jedną stronę, coś w tym stylu to można sie pokusić na przegląd, a co zrobisz to Twoja sprawa, takie jest moje zdanie.

Honda PCX 125.
    Napisano 3 lata temu, przez andrzej2310, Postów: 315, Użytkownik

4. niewprawiony...

Filtru nie wymieniałem bo był czysty.Jedynie co w ni było to na spodzie troszeczkę oleju. a po za tym nic. Niepokoje się głośnym dźwiękiem skutera ale może jestem przewrażliwiony bo to mój pierwszy skuter.

5. Pietro

Wyczaj skąd wydobywa się hałas i popraw to ;)

6. niewprawiony...

Jeszcze jedno pytanie czy przy takim przebiegu mogę sobie zmniejszyć obroty silnika bo są duże.

7. niewprawiony...

chodzi mi o to że ogólnie silnik pracuje dosyć głośno.

8. Pietro

Obroty zawsze możesz skorygować. Hałas może wydobywać się z rozrządu, za duże luzy zaworowe.. Może lepiej jedź na ten przegląd, albo znajdź kogoś znajomego żeby zrobił Ci z nim, za przysłowiowego browara ;)

9. grzesiekv500

ale obroty raczej nie bardzo wpłyną na głośność silnika, jedynie słabiej będzie "pyrkać" :)

dobija
    Napisano 3 lata temu, przez grzesiekv500, Postów: 3, Użytkownik

10. niewprawiony...

mój kolega miał takiego tylko pod inną nazwą(mawer)może on by mi zrobił

11. Raf

W serwisie Kymco we Wrześni 160 płace, kumpel znowu w serwisie Zipp w Gnieźnie 100 daje za gwarancyjny.
    Osobiście swojego zipa serwisuje w serwisie we Wrześni (mam po prostu zaufanie do nich)... na Gniezno ostatnio mam uczulenie :D (co prawda swoją przygode z serwisem w Gnieźnie, którą opisałem w innym temacie, miałem gdzie indziej, niż w zippowskim gnieźnieńskim serwisie, ale alergia do serwisów w tym mieście mi pozostała)

Tak więc ceny są różne - ale bardziej preferuje serwis Kymco, mimo że droższy.

Ogólnie Pietro dobrze mówi - jak się znasz to mozna olać te serwisy, jednak wtedy tracisz gwarancje... o ile mniej ryzykowne jest to przy markowych produktach, o tyle nie wiem czy rezygnowałbym z takowej w przypadku zipa, czy rometa, które są chińczykami.
    Sam posiadam zipa, a także kymco i widzę jakie kwiatki wychodzą w zipie w stylu niedoróbek (teraz będę najprawdopodobniej reklamował zipka, bo cholernie drgania przenosi i ściąga na 1 stronę za bardzo... coś mu odbiło po 1200 km), więc takowa gwarancja może się przydać właśnie ze względu na takie przypadki, mimo faktu "znajomości obsługi".
    Kymco natomiast był bezobsługowy - praktycznie wystarczyło lać olej i regulować go i w przypadku kymkacza, akurat gwarancja w ogóle mi się nie przydała (na szczęście).

Napisano 3 lata temu, przez Raf, Postów: 276, Użytkownik

12. Kisiu1981

Możesz zrobić pierwszy przegląd, bo większość wad do 2000 km wyjdzie, a potem sobie daruj.

Napisano 3 lata temu, przez Kisiu1981, Postów: 4673, Użytkownik

13. Kapuchon

Ja zrobiłem przegląd na 300 i 1500km a później sobie podarowałem.

Napisano 3 lata temu, przez Kapuchon, Postów: 2707, Użytkownik

14. niewprawiony...

no tak ale mnie za bardzo nie stać na takie serwisy a po za tym kolega ma zaufanego mechanika, który dobrze naprawia i tanio bierze a olewając gwarancyjny oszczędzę sobie pieniądze na drugi skuter:P Znajomy miał takiego i mówił że sam sobie przeglądy robił1 Bardzo dużo na nim jeździł i nic się nie działo.

15. ArtekToros

KOLEGO ,,, ZRÓB SOBIE TEN PIERWSZYB PRZEGLAD BEZ WZGLEDU CZY UMIESZ CZY NIE CZY MASZ KOGOŚ ZNAJOMOEGO CZY NIE ,,, BEDZIESZ MIAŁ STEMPEL W KSIĄŻECZCE I GWARANCJĘ DO 2000 KM CZYLIO PEWNIE WAKACJE WYJEŹDZSZ. wSZYTSKIE FELERY WYŁAŻĄ DO 2000 KM WIĘC JAKB CO TO MIMO WYDANYCH 300 ZŁ MASZ W RAZIE POWAŻNEJ USTERKI ZAOSZCZEDZONE PIENIADZE. A PO 2000 KM TO WYŁACZNIE ZRÓB TO SAM :)
    jA POJECHAŁEM NA PIERWSZY PRZEGLĄD PO PIĘCZĄTKĘ . MÓJ PIERWSZY I OSTATNI PRZEGLĄD W TYM SKUTERZE
    JEST TO WYDAJE SIĘ MI ROZSĄDNE PODEJSCIE DO TEMATU. Pomimmo że chinole są tranie w razie poważnych wad ,,, kasę trzeba mieć jakby było

Napisano 3 lata temu, przez ArtekToros, Postów: 484, Użytkownik

Odpowiedz »

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Wysoki koszt przeglądu gwarancyjnego serwisie w Rometa.: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Tuning: Testujemy sportowy wydech

Tuning: Testujemy sportowy wydech

19 Wrzesień 2011

Jedną z najprostszych modyfikacji, jakiej można dokonać w silniku skutera lub motoroweru jest wymiana układu wydechowego na sportowy. W jednośladach z silnikiem czterosuwowym próżno oczekiwać odczuwalnej poprawy, jednak silniki dwusuwowe to zupełnie inna bajka.

Porady8 opinii

Junak Vintage 50 4T: Wkrótce w Skuterowo.com

Junak Vintage 50 4T: Wkrótce w Skuterowo.com

23 Czerwiec 2014

Jakiś czas temu trafił do nas nowy Junak - Vintage 50 4T, będący tegoroczną nowością. Z takim retro skuterem jeszcze się nie spotkaliśmy na polskim rynku. Jednak co mamy konkretnie na myśli?

Informacje1 opinia

Wkrótce: Skuterowo.com na targach w Warszawie

Wkrótce: Skuterowo.com na targach w Warszawie

08 Luty 2012

W marcu kolejne Ogólnopolskie Targi Motocykli i Skuterów. Tym razem będziecie mogli spotkać Skuterowo.com nie tylko w roli ekipy wideo. Na biało-niebieskim stanowisku będziecie poznać całą naszą ekipę "od środka", podzielić się swoimi przemyśleniami i pytać o nurtujące Was kwestie.

Blogi5 opinii

Strona wykorzystuje pliki sesji coockie. © 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.