Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

Wysoki koszt przeglądu gwarancyjnego serwisie w Rometa.

Kategoria: Skutery, Motorowery i Motocykle Romet

Dodano 3 lata temu

1. niewprawiony...

Witam Ja kupiłem ten skuter w Ryckim TESCO. Był zakupiony w maju. Mam wrażenie że chodzi no jakoś głośno.Ale to nie jedyny mój problem. Zrobiłem nim 360km.Postanowiłem pojechać na przegląd gwarancyjny do serwisu rometa, który też znajduje się w Rykach. Cena mnie zwaliła z nóg. Za tą usługę zażyczyli sobie 300zł. Teraz mam parę pytań.
    1.Czy w innych serwisach rometa też się tak drogo cenią?
    2.Czy jeśli samemu będę wymieniał olej i nic więcej przy nim nie będę grzebał to czy dobrze się będzie sprawował?
    Bardzo proszę o pomoc.

Odp.: Wysoki koszt przeglądu gwarancyjnego serwisie w Rometa.
    Napisano 3 lata temu, przez niewprawiony..., Postów: 10, Użytkownik

2. Pietro

Poza wymianą olejów, musiałbyś co jakiś czas sprawdzić i wyregulować zawory, zmieniać filtry, korygować regulację gaźnika, co 2 lata wymieniać płyn hamulcowy, sprawdzać dokręcenie śrub i nakrętek, itd, itp..

Napisano 3 lata temu, przez Pietro, Postów: 3326, Użytkownik

3. andrzej2310

Różne serwisy i różne ceny od 100-300zł, za przeglądy kupisz drugi skuter, ja swojego rometa sam serwisowałem przy 6000km sprzedałem i dalej jeżdził zależało mi na czymś mocniejszym, wymień oleje wyczyść filtr powietrza, jak dbasz tak masz, chyba że widzisz jakąś usterkę fabryczną krzywa rama ściąga go na jedną stronę, coś w tym stylu to można sie pokusić na przegląd, a co zrobisz to Twoja sprawa, takie jest moje zdanie.

Honda PCX 125.
    Napisano 3 lata temu, przez andrzej2310, Postów: 315, Użytkownik

4. niewprawiony...

Filtru nie wymieniałem bo był czysty.Jedynie co w ni było to na spodzie troszeczkę oleju. a po za tym nic. Niepokoje się głośnym dźwiękiem skutera ale może jestem przewrażliwiony bo to mój pierwszy skuter.

5. Pietro

Wyczaj skąd wydobywa się hałas i popraw to ;)

6. niewprawiony...

Jeszcze jedno pytanie czy przy takim przebiegu mogę sobie zmniejszyć obroty silnika bo są duże.

7. niewprawiony...

chodzi mi o to że ogólnie silnik pracuje dosyć głośno.

8. Pietro

Obroty zawsze możesz skorygować. Hałas może wydobywać się z rozrządu, za duże luzy zaworowe.. Może lepiej jedź na ten przegląd, albo znajdź kogoś znajomego żeby zrobił Ci z nim, za przysłowiowego browara ;)

9. grzesiekv500

ale obroty raczej nie bardzo wpłyną na głośność silnika, jedynie słabiej będzie "pyrkać" :)

dobija
    Napisano 3 lata temu, przez grzesiekv500, Postów: 3, Użytkownik

10. niewprawiony...

mój kolega miał takiego tylko pod inną nazwą(mawer)może on by mi zrobił

11. Raf

W serwisie Kymco we Wrześni 160 płace, kumpel znowu w serwisie Zipp w Gnieźnie 100 daje za gwarancyjny.
    Osobiście swojego zipa serwisuje w serwisie we Wrześni (mam po prostu zaufanie do nich)... na Gniezno ostatnio mam uczulenie :D (co prawda swoją przygode z serwisem w Gnieźnie, którą opisałem w innym temacie, miałem gdzie indziej, niż w zippowskim gnieźnieńskim serwisie, ale alergia do serwisów w tym mieście mi pozostała)

Tak więc ceny są różne - ale bardziej preferuje serwis Kymco, mimo że droższy.

Ogólnie Pietro dobrze mówi - jak się znasz to mozna olać te serwisy, jednak wtedy tracisz gwarancje... o ile mniej ryzykowne jest to przy markowych produktach, o tyle nie wiem czy rezygnowałbym z takowej w przypadku zipa, czy rometa, które są chińczykami.
    Sam posiadam zipa, a także kymco i widzę jakie kwiatki wychodzą w zipie w stylu niedoróbek (teraz będę najprawdopodobniej reklamował zipka, bo cholernie drgania przenosi i ściąga na 1 stronę za bardzo... coś mu odbiło po 1200 km), więc takowa gwarancja może się przydać właśnie ze względu na takie przypadki, mimo faktu "znajomości obsługi".
    Kymco natomiast był bezobsługowy - praktycznie wystarczyło lać olej i regulować go i w przypadku kymkacza, akurat gwarancja w ogóle mi się nie przydała (na szczęście).

Napisano 3 lata temu, przez Raf, Postów: 276, Użytkownik

12. Kisiu1981

Możesz zrobić pierwszy przegląd, bo większość wad do 2000 km wyjdzie, a potem sobie daruj.

Napisano 3 lata temu, przez Kisiu1981, Postów: 4673, Użytkownik

13. Kapuchon

Ja zrobiłem przegląd na 300 i 1500km a później sobie podarowałem.

Napisano 3 lata temu, przez Kapuchon, Postów: 2708, Użytkownik

14. niewprawiony...

no tak ale mnie za bardzo nie stać na takie serwisy a po za tym kolega ma zaufanego mechanika, który dobrze naprawia i tanio bierze a olewając gwarancyjny oszczędzę sobie pieniądze na drugi skuter:P Znajomy miał takiego i mówił że sam sobie przeglądy robił1 Bardzo dużo na nim jeździł i nic się nie działo.

15. ArtekToros

KOLEGO ,,, ZRÓB SOBIE TEN PIERWSZYB PRZEGLAD BEZ WZGLEDU CZY UMIESZ CZY NIE CZY MASZ KOGOŚ ZNAJOMOEGO CZY NIE ,,, BEDZIESZ MIAŁ STEMPEL W KSIĄŻECZCE I GWARANCJĘ DO 2000 KM CZYLIO PEWNIE WAKACJE WYJEŹDZSZ. wSZYTSKIE FELERY WYŁAŻĄ DO 2000 KM WIĘC JAKB CO TO MIMO WYDANYCH 300 ZŁ MASZ W RAZIE POWAŻNEJ USTERKI ZAOSZCZEDZONE PIENIADZE. A PO 2000 KM TO WYŁACZNIE ZRÓB TO SAM :)
    jA POJECHAŁEM NA PIERWSZY PRZEGLĄD PO PIĘCZĄTKĘ . MÓJ PIERWSZY I OSTATNI PRZEGLĄD W TYM SKUTERZE
    JEST TO WYDAJE SIĘ MI ROZSĄDNE PODEJSCIE DO TEMATU. Pomimmo że chinole są tranie w razie poważnych wad ,,, kasę trzeba mieć jakby było

Napisano 3 lata temu, przez ArtekToros, Postów: 484, Użytkownik

Odpowiedz »

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Wysoki koszt przeglądu gwarancyjnego serwisie w Rometa.: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Skuter i technika: Zawieszenie i Tłumienie Nierówności

Skuter i technika: Zawieszenie i Tłumienie Nierówności

24 Marzec 2011

W skuterze jak i w każdym pojeździe bardzo ważne jest tłumienie nierówności drogi. Zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę to, jak dziurawe potrafią być nasze, polskie drogi.

Porady0 opinii

Pomysł na weekend? Grill Skuterowo.com

Pomysł na weekend? Grill Skuterowo.com

17 Kwiecień 2012

Warszawski salon Scooterland w najbliższą sobotę świętuje dziesięciolecie istnienia. Zaproszenie na tę imprezę wędruje również do Skuterowo.com. Razem każdy z Was będzie mógł świetnie spędzić czas.

Imprezy Konkursy8 opinii

Zipp XRace, Router Bassa w Skuterowo.com

Zipp XRace, Router Bassa w Skuterowo.com

23 Kwiecień 2012

Nowy sezon to nowe testy skuterów i motorowerów na naszym rynku. Skuterowo.com testuje co roku mnóstwo jednośladów, abyś mógł wiedzieć, co jest w stanie spełnić Twoje marzenia i oczekiwania. Wkrótce zobaczycie m.in. najpopularniejszy skuter: Router Bassa.

Informacje10 opinii

Strona wykorzystuje pliki sesji coockie. © 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.