Dobry serwis w Legionowie (mazowieckie) jaki?

Witam,
mam do naprawy skuter Kymco Vitality 50, jest w nim trochę do zrobienia i szukam dobrego mechanika w Legionowie który nie zedrze ze mnie kasy i zrobi to wszystko.
Skuter generalnie nie odpala bo najprawdopodobniej pał akumulator (skuter stoi od 2 lat)
jakby ktoś mógł kogoś polecić z Legionowa to było by super.

A to "trochę do zrobienia" to co konkretniej?

Z kopniaka też nie odpala skuterek?

Kurcze, kawałek do Legionowa mam, aczkolwiek chętnie bym się zajął :D

to ja ci mogę podrzucić zajęcie, nawet przyjedzie do ciebie o własnych siłach :)

Może nie Legionowo ale na Modlińskiej masz np Brum Serwis, tam Ci wszystko zrobią. A jak musi być autoryzacja Kymco to obok masz scooterland.

Rzecz się ma tak:
jakieś 2 lata temu pewien uprzejmy Pan zajechał mi drogę i przeleciałem mu przez maskę.
Skuterem jakoś dojechałem do domu itp.
Z tego co wiem w skuterze do zrobienia jest ten przedni widelec, na pewno manetki do hamowania i nie wiem co jeszcze. Skuter wtedy odpalał, teraz już nie bo stoi od tamtej pory, nie wiem czy odpala z kopa, zakładam że chyba już nie bo coś kojarzę że jakiś czas temu (z rok może) próbowałem z kopa i bez powodzenia. Skuter niie jest w żaden sposób mobilny chyba żebym jakimś cudem przyczepke zakombinował czy coś, nie wiem.
Skuter stał tyle bo były rożne plany co do niego, nawet chciałem go sprzedać na części czy coś ale jakoś nie miałem do tego głowy aby się tym zająć.

Czas jednak przyszedł aby się tym zainteresować i jeśli się uda go w rozsądnej cenie naprawić to naprawić i sprzedać lub ew. użytkować w wakacje :)

Jak walnąłeś przodem, to najprawdopodobniej masz nie tylko widelec, ale i ramę (a konkretnie główkę ramy) walniętą, przy uderzeniu w koło działają tam naprawdę duże siły.
Naprawa pod kątem sprzedaży raczej opłacalna nie będzie, aby jeździć - czemu nie, tylko trzeba bardzo dobrze tę ramę obejrzeć, żeby nie wyszło na to, że Ci się w trakcie jazdy przód oddzieli.
Chcąc tanio, większość rzeczy powinieneś zrobić sam, poszukać części od dawców (wiadomo, przy nowych o taniości zapomnij), co dasz radę zrobić samodzielnie, do fachowca dać z tym, z czym sobie nie poradzisz.

Sam to raczej z niczym sobie nie dam rady, bo raz że się na tym nie znam i potem będę robił szpagat między przednim kołem a tylnym jak mi w trakcie jazdy przód odjedzie, a dwa to nie mam na to czasu. Generalnie to na początek muszę gdzieś to oddać do ocenienia strat, abym wiedział co i za ile i czy warto. Dlatego szukam kogoś niedrogiego i solidnego kto nie powie mi że wszystko na oryginałach itp itd i koszt taki że zwali mnie z nóg ale też nie chce kogoś kto powie że da się to zrobić za 5 zł taśmą klejąca.
Z tego co się kiedyś orientowałem u jakiegoś mechanika to on coś wspominał że naprawić by się dało w granicach 700 zł tylko ten mechanik się gdzieś przeniósł i kontakt się urwał.
Chciałbym sprawdzić czy na tę naprawę trzeba faktycznie aż 700 zł czy może 700 zł to tylko pobożne życzenie a naprawa będzie faktycznie zupełnie nieopłacalna.

Ktoś coś poleci?

maxell napisał:

Może nie Legionowo ale na Modlińskiej masz np Brum Serwis, tam Ci wszystko zrobią. A jak musi być autoryzacja Kymco to obok masz scooterland.

Z Brum Serwis jest ten problem, że oni robią łaskę że muszą coś zrobić przy skuterze. 50zł za zdjęcie obudowy napędu. Resztę sobie dopisz. Oni są raczej do dużych maszyn z dużymi (kosztownymi) zleceniami. Ty jako klient/właściciel 50tki jesteś gorszym sortem i nie jesteś mile widziany. A już na pewno jeśli masz pytania lub uwagi.

Moja opinia: drogo, nie mam przekonania czy jest zrobione jak powinno i osobiście nie polecam właścicielom 50tek.

eadem napisał:

maxell napisał:
Może nie Legionowo ale na Modlińskiej masz np Brum Serwis, tam Ci wszystko zrobią. A jak musi być autoryzacja Kymco to obok masz scooterland.

Z Brum Serwis jest ten problem, że oni robią łaskę że muszą coś zrobić przy skuterze. 50zł za zdjęcie obudowy napędu. Resztę sobie dopisz. Oni są raczej do dużych maszyn z dużymi (kosztownymi) zleceniami. Ty jako klient/właściciel 50tki jesteś gorszym sortem i nie jesteś mile widziany. A już na pewno jeśli masz pytania lub uwagi.
Moja opinia: drogo, nie mam przekonania czy jest zrobione jak powinno i osobiście nie polecam właścicielom 50tek.

No właśnie takich zakładów chce uniknąć co to z góry patrzą bo ktoś porszakiem nie podjeżdża, lub jak wciskają ściemy typu "to tak musi być"
Ew. też chętnie się dowiem kto coś ODRADZA w Legionowie.

Ok, widzę ze jednak zostaje mi samemu przetestować jakiegoś mechanika.