DERBI SENDA

A więc jest sprawa do was. Na przyszły sezon kupuje nowy motorower, mam do was pytanie a mianowicie: Co byście wybrali Derbi Sende 80 czy Yamaha Dt80 i dlaczego? Będe miał do wydania około 2500 zł, chodzi mi oczywiście o używane egzemplarze. Na tablicy widziałem już pare Derbi w granicach tych 2500 złotych.
Opisze teraz siebie a was proszę o przyporządkowanie do którego motoroweru będe bardziej pasował. Mam 190 cm wzrostu, zawsze marzyły mi się supermoto lub ewentualnie ten cross/enduro.
Narazie bardziej nastawiony jestem na derbi ale nie wiem czy nie będzie dla mnie za mała.
Mieszkam w mieście.
Mam pytania co do tych motorowerów.
-czy mają one jakąś blokade na kierownice?
-czy można zamknąć na kluczyk wlew paliwa?
-jakie są ich osiągi?
-wiem że do tych motorowerów pasuję bardziej kask crossowy, ale ja mam okulary a nie stać mnie na gogle przystosowane do nich. I stad nasuwa się pytanie czy jak będe miał taki kask na ścigacza to będzie to śmiesznie wyglądało??
Z góry dzięki za odpowiedz, mam nadzieje że mi doradzicie.
Pozdrawiam ;D

Powiedz mi czy sprzedałeś tego zippa torrosa bo ja mam basica i nie wiem za ile go sprzedać I właśnie też chce kupic jakiś motorower biegowy

Kolego odpowiem Ci co do tego kasku : Po dobrej przymiarce googli możesz natrafić na takie, które nie będą Ci przeszkadzały, bo mój znajomy ma to samo, ale jeździ na keeway i w drugim sklepie z kaskami znalazł google za przystępną cenę.

zahrad77 napisał:

Powiedz mi czy sprzedałeś tego zippa torrosa bo ja mam basica i nie wiem za ile go sprzedać I właśnie też chce kupic jakiś motorower biegowy

Nie nie sprzedałem go jeszcze, ale mysle ze jak nic się nie wydarzy to sprzedam go za 1300 zł gdzieś tak, ma nie cały 1000 przebiegu, i bardzo zadabny.

harekop napisał:

Kolego odpowiem Ci co do tego kasku : Po dobrej przymiarce googli możesz natrafić na takie, które nie będą Ci przeszkadzały, bo mój znajomy ma to samo, ale jeździ na keeway i w drugim sklepie z kaskami znalazł google za przystępną cenę.

No dobra, ale jak by się ni udało to ten kask na ścigacza na takiej sendzie będzie śmiesznie wyglądał ?

W sendzie jest blokada kierownicy jak i klapka (z zamknięciem) od wlewu paliwa. Co do osiągów to osobiście nie wiem, bo kupiłem 2 tygodnie temu, a od tej pory śnieg i lód z drogi nie schodzi ;/ Wszystko zależy od stopnia modyfikacji oraz rodzaju silnika.
Ja mam 1,89m, a senda jest w enduro, więc jest trochę wyższa (kilka cm) od SM i wydaje mi się, że nie jest za mała. Też miałem ten dylemat, że kupie sende i będę na nią za duży ;D
Co do kasku to na SM jak najbardziej pasuje kask integralny i to tylko każdego z osobna wybór czy jeździ w integralu czy w crossowym. Jeśli chodzi o enduro to już trochę mniej pasuje, ale też może być.
Mam dla Ciebie taką dobrą radę, nie skupiaj się tylko na 1 modelu moto, tylko poszerz swoje pole poszukiwań. Sam jak szukałem to nie szukałem tylko i wyłącznie sendy, tylko wszystkiego co ma silnik AM6 lub D50B0. Tak łatwiej trafić na jakieś fajne moto w okazyjnej cenie.

Ryglos napisał:

Co do sendy to mogę odpowiedzieć. Zależy o który model sendy ci chodzi, bo co do tych starszych to nie wiem, no, ale w nowszych jest blokada kierownicy jak i klapka (z zamknięciem) od wlewu paliwa. Co do osiągów to osobiście nie wiem, bo kupiłem 2 tygodnie temu, a od tej pory śnieg i lód z drogi nie schodzi ;/ Wszystko zależy od stopnia modyfikacji oraz rodzaju silnika.
Ja mam 1,89m, a senda jest w enduro, więc jest trochę wyższa (kilka cm) od SM i wydaje mi się, że nie jest za mała. Też miałem ten dylemat, że kupie sende i będę na nią za duży ;D
Co do kasku to na SM jak najbardziej pasuje kask integralny i to tylko każdego z osobna wybór czy jeździ w integralu czy w crossowym. Jeśli chodzi o enduro to już trochę mniej pasuje, ale też może być.
Mam dla Ciebie taką dobrą radę, nie skupiaj się tylko na 1 modelu moto, tylko poszerz swoje pole poszukiwań. Sam jak szukałem to nie szukałem tylko i wyłącznie sendy, tylko wszystkiego co ma silnik AM6 lub D50B0. Tak łatwiej trafić na jakieś fajne moto w okazyjnej cenie.

Dzięki za odpowiedz, tyle że mi bardzo zależy na supermoto w granicach 2500 zł, dlatego skupiłem się na niej. Patrzyłem na Sendy z 2003 i 2004 roku. Czyli uważasz że nie będe za duży i głupio nie będe wyglądał? :D Masz może jakiś filmik ze swoją sende bo bym chętnie obejrzał?? :D

Mam jeszcze jedno pytanie, skąd najlepiej kupować motorower, bo na tablicy.pl rzadko kiedy trafi się jakaś dobra oferta z mojego miasta lub okolic, są jakieś inne sposoby na szybki zakup ?

Nie mam filmików ;D
Jeśli chodzi o te roczniki to OK. moim zdaniem nie będziesz za duży, ani głupio wyglądał nie będziesz.
Raczej musisz szukać ofert ze swojego rejonu, bo zabawa w kurierów czy inne pierdoły to istna głupota. Najlepiej wyszukać jakąś ładną, zadzwonić, pogadać co i jak, wypożyczyć przyczepkę i jechać ją oglądnąć. Oczywiście to wersja jeśli stoi gdzieś dalej, bo jak np. w okolicach to bardziej opłaca się najpierw jechać, oglądnąć, a dopiero potem zastanawiać nad transportem ;D
Ewentualnie jeśli jest u Ciebie w mieście ktoś, kto sprowadza moto z za granicy to z nim się ugadać, czego szukasz, w jakiej kwocie i on by ci może znalazł i sprowadził. No, ale wtedy dochodzą opłaty, a to nie mała sumka ;/

A jak bym pojechał tam pociągiem po kupno tak ze 100 km, to jak bym wracał tą sendą to ona by dała rade tyle dojechać jak by jej stan był dobry ?

Jeśli wszystko by było ok to bez problemu.