Czyszczenie gaźnika i problem.

Witam chciałbym wyczyścić gaźnik w moim skuterze. silnik i gaźnik takie same jak w zipp quantum . Ale mam problem bo nie wiem czy jak odczepię wszystkie wężyki a później po wyczyszczeniu gaźnika podczepię znowu to czy gaźnik gdzieś tam się nie zapowietrzy i przez chwile skuter będzie dostawać samą bezyne a nie bezyne z olejem

Nie ma to kompletnie znaczenia. Odczepiasz/czyścisz/podłączasz/kopiesz kilka razy starterem nożnym i odpala.

mam jeszcze jedno pytanie a nie wiem bo nigdy iskry nie sprawdzałem bo nie bylo takiej potrzeby. gdy chciałem sprawdzic iskre kopło mnie i nw czy fajka ma przebicie czy dlatego mnie kopie bo jest metalowa

A Ty trzymałeś za świece podczas sprawdzania?? Widzisz, żeby iskierki latały z przewody wysokiego napięcia, albo z fajki (najlepiej widać po ciemku) ?

trzymałem za fajkę przyłożyłem do cylindra po czym mnie kopło i od razu pościłem. teraz sciagłem te metalowe blaszki z fajki została sama gumowa cześć i już mnie nie kopie wiec chyba przebicia nie ma a iskra była dobra ale moze troche słaba. Wyczyściłem gaznik i jak narazie wszystko chodzi, muszę wymienić filtr paliwa. Może ktoś jakiś poleci ?

mam jeszcze jedno pytanie. czy w tych gaznikach jest zawór membranowy ? jak tak to gdzie

W gaźnikach nie ma. Zawór membranowy jest pod króćcem ssącym.

Czyściłeś gaźnik a niewidziałeś ?? Po co Ci zawór?? Tak jest jak odkręcisz tą osłone od dołu gaźnika. ale lepiej już go nie ruszaj jak działa.

mateuszxd406 no własnie ze nie ma w gaźniku dlatego sie pytam i chyba jest tak jak deganame mówi. A pytam się tak z ciekawości bo też myślałem ze jest gdzieś w gazniku.