Czy warto kupić Rometa Routera Bassa ?

Witam . :) Mam dylemat czy warto kupić Romet Router Bassa ? Jaki model, naco szczególnie zwracać uwagę przy kupnie i docieraniu, i czy warto kupić go w markecie bo podobno chodzą słuchy że w marketach skutery są źle poskręcane i trzeba je na nowo poskręcać , czy kupić w jakimś salonie za niewiele większą cenę . ? Pozdro . ;D

Jeśli masz tylko 2 tys. zł to nic innego nowego nie wymyślisz i jak będziesz dbał i nie trafisz na trefny model to i Bassą pojeździsz, jeśli jednak masz większe możliwości finansowe to rozglądaj się za czymś z hamulcem tarczowym, kołami 12 calowymi i solidniejszymi plastikami. Może jakiś Keeway?

. hmm. z góry dzięki . ;D zastanowię się . ale może masz rację . Keeway lepszy . i także wykonanie .!

Mam Bassę kupioną rok temu za 1400 zł w Tesco i moja ma takie wady (dla mnie to są wady):
- słabe plastiki-po roku pękają przy wlewie (skręciłem je śrubkami)
- felgi nie są idealne, przy pokręceniu ręką przedniego koła widać jak rant jest zrobiony,
- koła 10" są faktycznie za małe (dużo jeżdżę w trasach gdzie trafiają się wyboje).
Po kupnie sprawdziłem dokręcenie wszystkich śrub (także pod plastikami), tylko jedną mocniej dokręciłem, reszta była OK.
Podgiąłem trochę pływak w baku aby lepiej pokazywał zerowy poziom paliwa (standardowy problem).
Po za tym awarii jeszcze nie miałem (przebitej opony nie liczę) a na liczniku już koło 4000km.
Co do hamulca tarczowego z przodu to musisz poczytać czy warto, ja mam bębnowy i na asfalcie koła przedniego jeszcze nie zablokowałem, ale odrobina piasku albo liści i koło się zablokowało (niebezpiecznie wtedy było).

a Keeway z wykonania ? Wydaje mi się że lepszy bo ma tarczowe i jest wyższy . ?

Keeway ma opinie najlepszego z chińczyków, ale jak pisałem zależy ile masz kasy, bo Keewaye zaczynają się od 3000 zł.

No, ale nie wiem, czy opłaca się dać od 3000zł wzwyż za keewaya. Nie lepiej za te pieniądze to kymco brać?
Może napisz swój budżet, bo tak to trudno cokolwiek osądzić.

Bomberrixx12... napisał:

a Keeway z wykonania ? Wydaje mi się że lepszy bo ma tarczowe i jest wyższy . ?

Nie wiem do czego ten skuter jest Ci potrzebny?

Bo jeśli tylko na dojazdy z miejsca na miejsce to jak najbardziej Keeway, ale jeśli planujesz tuning to tam tylne przełożenia ograniczają niestety prędkość maksymalną dość znacznie.

Ogólnie to on ma mi służyć do dojazdów . Przez miasto , tam i spowrotem to mam jakieś 25 km. Szukam czegoś w maksymalnej cenie do 2500zł . Korci mnie też Router 727 .

http://cityrider.otomoto.pl/romet-727-2t-gliwice-wyprzedaz-2011-M3050639.html

co o tym sądzicie . ?

polecam torosa elko (stary steed 50 ) ja kupiłem w tamtym roku i jestem zadowolony . w realu widziałem za 2199 :)

http://moto.allegro.pl/skuter-romet-727-premium-rabat-20-kola-12-poznan-i2230873764.html

Tu masz 727 wersje Premium

dzięki . zastanowię się . jak coś wymyśle to napisze . ; D

@arekde, Mój kumpel ma Bassę, jakoś nic mu tam nie popękało, chociaż eksploatuje dość intensywnie. Koła to zależnie od upodobań. Do miasta będą optymalne, bo będzie mniej spalać moto. Co do awaryjności, to jest bardzo niska, jak na tyle ile przejechał (ponad 7000 km). Musiał tylko wymienić płyn hamulcowy i przednią oponę, bo przyszorował o krawężnik i rozpruł.
Bomberixx, za takie pieniądze to ja bym w ciemno Bassę brał. Tani, jak swoją półkę cenową. Duża dostępność części zamiennych. Krótko mówiąc, dobry wybór.

dzięki . ; D myśle że tak zrobię bo same pozytywy .:D

popytaj google o Basse to Ci da lepsze rozeznanie, bo wychodzi, że najniższa półka skuterowa jest niezawodna, a jest tak, że jak dobrze trafisz i będziesz wyjątkowo dbał to pojeździsz.

oki . Dzięki. ; D