Czy podlega to gwarancji ?

Witam
Mam pytanie czy czujnik ilości paliwa w baku podlega pod gwarancję ?
Dzisiaj zaczął mi wariować po nawrocie w lewą stronę jak skuter stoi w miejscu wszystko cacy ale jak ruszę to wskaźnik raz spada na rezerwę a raz tylko kawałek ale jest to trochę denerwujące. I czy może jakoś wariować przez to że ma nalane pod sam korek ? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Hmm, myślę, że serwis będzie kombinować, będą tłumaczyć, że to normalne itd. (poważnie).
Mam właśnie w ręku instrukcję i przeglądam dłuugą listę elementów wyjętych spod gwarancji. Nie ma tu nic o czujniku paliwa. Jest za to taki ładny punkcik 13. na stronie 9. - "Rzekome uszkodzenia wynikłe z subiektywnych wrażeń wzrokowo-słuchowych właściciela takich jak wibracje lub dźwięk silnika, które nie wpływają na osiągi i funkcjonowanie pojazdu." Oni mogą to własnie wykorzystać jako "rzekome odchylenie od normy". Ale ja bym spróbował się trochę z nimi pokłócić.

...Właśnie przeglądam swoją gwarancję i widzę, że pieczęć z przeglądu po 300 km wbili na polu przeglądu przedsprzedażnego. A pole po 300 puste...

Ja też leję po samą krawędź zbiornika i nic mi nie wariuje. Niech Ci wymienią lub wyregulują czujnik.

Witaj
Gra nie warta świeczki, uwierz mi że nie warto o to walczyć. Wystarczy że czujnik został wykonany wg określonej specyfikacji która zakłada takie wychylenia i nic nie wywalczysz.

Zgadzam się z kolegą wyżej. W każdym skuterze made in china jest to źle zrobione... Ja mam np. rezerwę na 3L a nie ma już benzyny według wskaźnika przy 2,6L (2 dni temu to sprawdziłem) dodam że zbiornik 5L :roll:. Najlepsze jaja mam na stacji benzynowej, leje do korka i dopiero jak przejadę około 2~3km wskaźnik dopiero pokazuje full.

Panowie to wina konstrukcji czujnika. W nie których są zbyt małe odległości między punktami ścieżek na płytce czujnika. Jak znajdę to pokażę wam na jakieś fotce o co mi chodzi

Dobrze tylko że mi wariuje a nie źle pokazuje jak skuter stoi w miejscu pokazuje tak jak powinno ale gdy usiądę na skuter lub ruszę wskazówka opada na rezerwę albo tylko kawałek spadnie jeśli skuter stoi w miejscu pokazuje faktyczny poziom benzyny w zbiorniku. Pozdrawiam.