Ciężko wkręca się na wysokie obrotu - Inca

Witam serdecznie. W skuterze wczoraj został wymieniony cylinder, tlok, oraz reszta wraz z tym- nowe. Również zostało wymienione:
-Króciec ssący
-świeca NGK
-pas napędowy
-koło wolnego rozrusznika i podzespoły
-rolki 4.4g stage6
-zimeringi oba
-dysza na gaźniku na 75, a później na 82
-cylinder 70cm3(pisałem wyżej)
sprawdzone zostały:
łozyska i reszt podzespolow, zostal opatrzony gaznik i wyczyszczony. Wszystko zostalo zlozone na top i skuter odpalił za pierwszym... Myslalem, ze bedzie cudnie, ale troche sie zasmucilem.
Po odpaleniu i przejzazdze zauwazylem, ze skuter rusza dosc energicznie przy pewnej konfiguracji, lecz nie wkręca się na wysokie obroty, powyzej 5-6 tysiecy. Teraz pojezdzilem troche zmienilem z dyszy 75 na 82. Filter powietrza stożkowy, cylinder 70cm3, brak lewego powietrza (sprawdzone), króciec dobrze skręcony, ale z umiarem, obecnie jak przyduszę mu manetkę na fula dusi sie jakby, tzn. chce jechac, ale cos mu nie pozwala i po ok 15 sekundach rozpędza się do 7 tys obrotów i potem już nic go nie może zatrzymać. Pytanie dlaczego między 5-7 tysiącami obrotów jest taka kolosalna różnica, między 5-7 nie ma mocy, ledwie sie rozpedza, a powyzej 7 prouje jak glupi. z racji, ze jest na dotarciu, nie jezdzilem szybciej niz te 7.5 tysiaca obrotow, tj. ok 50km/h. Pytanie moje brzmi, czego to wina? Kompresja jest dobra, wydaje mi sie, ze konfiguracja. Z cylindra jest ok 6-7km. Proszę o poradę co mogę zrobić. PS najlepiej jedzie na 1 obrocie na filtrze powietrza lub 1.5 obrotu. Nizej na 0.5 obrotu lepiej rusza, ale bardziej sie dusi. Co dziwne, nie mam lewego powietrza, a jak skręce powietrze na maxa i tak skuter jedzie... Ale sie dusi.

Wszystko super, została kwestia regulacja, tak myślałem

PS. paliwo sprzed 2 miesięcy, olej lotos 2t półsyntetyczny, wydech leovince tt