Chińczyk nie odpala.

Witam.
Jakiś czas temu jeździłem skuterem normalnie, elegancko chodził i pewnoego dnia przyjechałem do domu postawiłem go do garażu na następny dzień przychodze i nie moge odpalić. Próbowałem kilka razy i nic nawet nie reaguje. Co to może być ?

Ile masz stopni w garażu? Czy skuter "kręci" ? Jest iskra?

Stopni jest około 23. Rozrusznik już od długiego czasu nie kręci, wgl się nie oddzywa ( nie wiem co jest ) to tego czasu palił na kopke.
Iskry brak

Jak nie masz iskry to skutera nie odpalisz:p może być do wymiany:świeca albo cewka albo moduł cdi(?)

A da się jakoś sprawdzić świecę i cewke ? Bo moduł jest dobry.

ewentualnie moze fajka? jesli bedzie iskra a nie bedzie chcial odpalic to wyjmij swiece i pod nia wlej pare kropli paliwa doslownie maks do 5. wkrec wtedy swiece i sprubuj z ,,kopa'' jesli nie pojdzie to papka dmuchnij w wezyk od paliwa zeby paliwo doplynelo do gaznika itd.. powinno odpalic..;)

Jutro spróbuje. Dzięki.

Powiem Ci, że w filterku jest paliwo ( jest pełny filterek ) A bak pusty.xd więc i tak powinien troche pochodzić, albo troszke zagadać. A on nic. Ale jeszcze jutro sprawdze dobrze świece.

Tak jak napisali koledzy...albo świeca padła albo fajka lub cała cewka, sprawdz dokładnie

Ale jak moge sprawdzić świece czy jest dobra czy fajke czy cewke ?

zobacz że przerwe ma odpowiednią,czy nie jest peknieta albo coś, fajke odkrec i zobacz czy nie ma wilgoci w srodku, czy guma jest cała inie poparciała....byc moze jest tam wilgos i dlatego nie odpala

A cewke jak sprawdzić ?

zdejmij plastiki i zobacz czy np kabel sie nie poluzował albo nie uszkodził...powachaj i zobacz bo moze sie spaliła

ok

a w sprawie rozrusznika to może kabel ci się urwał umnie się poluzował i też nie palił tylko pykał,ale dokręciłem kabelek i wszystko działa

Bendix kręci ?? :D