BREDNIE ARASZA74 (pe)PEGI 42

Wyświetla 8,071 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #314459
    paci
    Moderator

    wijemy sobie a co,ale młodych jeszcze nie planuje:D

    #314464
    Druid
    Uczestnik

    Ech, chłopie… gdyby to zawsze od Twoich planów zależało… :))))

    #314465
    eadem
    Uczestnik

    Druid masz na myśli:
    https://youtu.be/65D18BSTWCg?t=6m37s

    #314476
    Anonim
    Nieaktywny

    Dokładnie Druidzie, właśnie tak :-)))
    *
    Paci, POWODZENIA!

    #314478
    paci
    Moderator

    Hahaha,Łysy tyle lat gola nie strzelił więc i o mnie bez obaw:)))

    #314480
    Anonim
    Nieaktywny

    Strzelił, strzelił… Niestety szybko i źle się kończyły :-(((
    *
    A właśnie, gdzieś Ty się wyniósł? Na stałe tak bez internetu, TV, radia, komórki? Kobieta jeszcze wystarcza…? :-))))))))))))))))))))))))))))

    #314503
    eadem
    Uczestnik

    Łamiąca wiadomość:

    Na ten moment, po rozebraniu góry silnika w Atlanticu, jasno można stwierdzić po wymiarach że cylinder+tłok nie są z modelu 200. To jest na 99% garnek od 250cc produkcji Piaggio na Nicasilu. Na dniach będę wiedział dokładnie od czego to to jest i pójdzie na sell bo ponoć stan jest ok. Reszta silnika wydaje się być już normalnie pod 200cc. Gaźnik na bank jest fabryczny, głowica też. Cel to przywrócenie wszystkiego do stanu fabrycznego, czyli pod 200.

    No tego się nie spodziewałem… chyba nikt się nie spodziewał…
    Przynajmniej jest przełom w sprawie.

    #314517
    Anonim
    Nieaktywny

    No dobra, ale co to ma wspólnego z objawami, o których mówiłeś…?

    #314519
    eadem
    Uczestnik

    Bardzo dużo. Generalnie dużo wskazuje na to, że osprzęt silnika (który jest do 200tki) nie wyrabia z obsługą cylindra+tłoka. Z katalogu części (bo sprawdziłem) wynika, że przede wszystkim dla 250tki powinien być inny moduł zapłonowy. Gaźnik 250tki wg specyfikacji ma inne dysze niż 200tka. Poza tym głowica też ma w inny numer dla 200 i inny dla 250. Zapewne różnica jest w zaworach.
    Generalnie od tego momentu moje teorie trzymają się kupy. Czyli o ile silnik nie był traktowany obciążeniem większym niż średnie, jakoś dawał radę. Natomiast po obciążeniu go, nie wyrabiał. A czasem również i wolne obroty stały się nie do wyregulowania.
    Wiem jeszcze, że w tej mojej głowicy trzeba będzie zawory ssące i gniazda lekko odświeżyć bo mają ponoć niewielkie nieszczelności.
    Reszta okaże się na dniach.

    #314520
    Anonim
    Nieaktywny

    Ale to by oznaczało, że ^usterka^ była od początku, a nie, że się pojawiła po jakimś czasie użytkowania. A mnie się wydawało, że szukasz przyczyny czegoś, co się pojawiło w pewnym momencie.

    #314521
    eadem
    Uczestnik

    Przez pierwsze kilkaset km nie dawało o sobie aż tak znać, więc uznałem kwestię za winę prostych regulacji. Z czasem jak poznałem charakterystykę tej jednostki napędowej, zacząłem szukać przyczyny. W międzyczasie stan się pogarszał aż w końcu doszło do tego co jest obecnie.
    Fakt jest taki, że “na pierwszy rzut oka” i takie tam przeturlanie się po parkingu, nic nie wskazywało na grubszy problem. A przecież z powodu nie do końca ładnej pracy silnika nie robi się od razu demontażu. Jak się okazuje, w tym wypadku od razu trzeba było tak zrobić ;p

    #314522
    Anonim
    Nieaktywny

    Fakt, też twoją apką jeździłem i na początku nic nie zauważyłem, dopiero po oswojeniu manetki. Oby to było to. Ile taka wymiana…?

    #314524
    eadem
    Uczestnik

    Koszty się dokładnie ustali, bo oni wiedzą jaka jest sytuacja i ile to trwało. Na pewno min. 600zł za robociznę + koszt części. Cylinder+tłok OEM patrzyłem na ebayu to niecałe 900zł i tyle samo powiedział mi gość który aktualnie przejął zlecenie.
    Gdzieś tam w tle jest jeszcze ta wymiana pompy paliwa z początku, ale za to nie zapłaciłem bo nie przyjąłem pojazdu w stanie jakim był.
    Na marginesie, moduł zapłonowy używka do 200tki mam na oku, za 180zł. Jakby co.

    #314525
    Anonim
    Nieaktywny

    Wykwalifikowani specjaliści od wyciągania kasy ASO – Autoryzowana Stacja Okradania (klientów) – ręce opadają…:(

    #314526
    eadem
    Uczestnik

    Wiesz, nie tylko oni mieli problem z tym tematem. Ale dopiero u nich podjąłem decyzję o rozbiórce. Inaczej temat dalej by stał. Tak samo jest w silnikach samochodowych np. BMW gdzie wizualnie pewne jednostki są identyczne, a różnią się nawet o kilkaset cc. Tak bywa.
    Dlatego właśnie napisałem, że od razu po zakupie było trzeba zrobić rozbiórkę, pomierzyć, odświeżyć i jazda. Taki miałem pierwotny plan. Ale zwlekałem i obserwowałem rozwój wydarzeń.

    #314527
    Anonim
    Nieaktywny

    Ja się wczoraj wybrałem na wymianę klocków z tyłu i na myjnię (przed wymianą klocków). Po myciu i na nowych klocuszkach moto odżyło i śmiga jak wściekłe :-)))Szkoda tylko, że znów rano się zimno zrobiło…
    Śmignąłem po dalsze części do roweru, zanabyłem suport, łańcuch i jedną korbę… bo druga wybyła. Jest nadzieja, że wróci 🙂 Może do wiosny poskładam tego chinola i będzie czym po wsi latać. Do piwnicy naściągałem europalet i jakoś da się nad tym rozlewiskiem zapanować :-)))

    #314546
    paci
    Moderator

    Święta za pasem karpie tam zapuść:D

    #314551
    Anonim
    Nieaktywny

    Posolę i flondry, bo karp tak na płasko, bokiem… bez sensu 🙂

    #314573
    eadem
    Uczestnik

    Być może kogoś to zainteresuje:
    Jestem w trakcie przenoszenia swojego dodatkowego numeru kom do ciekawej oferty:
    https://lajtmobile.pl/promocja-strzal-w-dziesiatke/68
    Trochę poczytałem o operatorze, głównego numeru bym nie przeniósł bo nie znam firmy ale na mniej istotny zaryzykuję. Korzystają z nadajników Plusa. Głównie będę tego potrzebował jako pakiet netu do nawigacji więc 10zł / mies jest ok. Suma kosztów na 12 mies jest bardzo niska. Aktywacja 29zł.

    #314576
    Anonim
    Nieaktywny

    Chyba – kurna – FLĄDRY…. barani łbie 🙂

    #314578
    Anonim
    Nieaktywny

    Hej TY! Ty mi tu Zulusa nie obrażaj! ;)Małpa z baranem niewiele ma wspólnego;)

    #314581
    Wombat
    Moderator

    eadem napisał:

    Być może kogoś to zainteresuje:
    Jestem w trakcie przenoszenia swojego dodatkowego numeru kom do ciekawej oferty:
    https://lajtmobile.pl/promocja-strzal-w-dziesiatke/68
    Trochę poczytałem o operatorze, głównego numeru bym nie przeniósł bo nie znam firmy ale na mniej istotny zaryzykuję. Korzystają z nadajników Plusa. Głównie będę tego potrzebował jako pakiet netu do nawigacji więc 10zł / mies jest ok. Suma kosztów na 12 mies jest bardzo niska. Aktywacja 29zł.

    To telestrada s.a. – czyli wirtualny lekki syf. Omijał bym to.

    #314582
    eadem
    Uczestnik

    Poczytałem trochę właśnie zanim podjąłem decyzję, testy ludzi którzy na próbę wzięli też. Przy kosztach jakie są w tej promocji, mogę zaryzykować. Oczywiście tak jak pisałem, głównego numeru w taki model na pewno nie wsadzę 😉

    #314587
    Anonim
    Nieaktywny

    Czasem coś napiszę, Bea, a potem sam w to nie mogę uwierzyć. Jak nie barani, to jaki…? Banani… nowy… bananowy łeb?
    Bananowy song 🙂 Macie od małpy, bawcie się :-)))
    https://www.youtube.com/watch?v=Y5lM39tJPUw

    #314609
    Anonim
    Nieaktywny

    Na szczęście ja wierzę w Ciebie Zulusku;)))
    Małpy lubią banany zdaje się? ;)))

    #314611
    Druid
    Uczestnik

    Eademie… mam nadzieję, że za czas jakiś nie będziesz zmuszony głośno złorzeczyć i pomstować. Ale jak to mawiają – jest ryzyko, jest zabawa… :))))
    +++
    Wiara w Zulusa? Do czego to doszło… To chyba taka bardziej buddyjska… :)))))

    #314613
    Anonim
    Nieaktywny

    Eee tam… zaraz buddyjska Druidzie, Zulus nie z Azji, a z Afryki się wywodzi ;)))
    No wiesz… buszmeńskie rytuały , muzyka i takie tam… dzikie klimaty;)))

    #314614
    eadem
    Uczestnik

    Wszystko ma być zgodne z umową. Po otrzymaniu jej, zapoznam się i zadecyduję. W razie czego jest 14 dni na odwrót.

    #314618
    Druid
    Uczestnik

    Hmmm… Kiedy wiesz Bea… Zulus to jest wzorcowy materiał na Buddę Medytującego. Taki ino do Sevres… :)))))))
    Te buszmeńskie klimaty to materiał dla dr Freuda… Może to po prostu Maska… za którą i tak jest… Budda… 😀
    +++
    Eademie – trzymam kciuki. Czujnym bądź…

    #314619
    eadem
    Uczestnik
Wyświetla 8,071 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button