Brak smarowania zaworów, nie dochodzi olej.

Witam. W moim colibrze od jakiegoś czasu zawory wgl. nie mają smarowania są suche. Gdy zdjąłem dekielek i odpaliłem to ani kropla oleju nie wywaliło nwm co się stało. To wszystko po tym jak rozpołowiłem silnik i później skręciłem.

Na moich też jest bardzo mało oleju, prawie sucho, jak rozkręciłem to była tylko 1 kropelka.

Nie no ale gdy kiedyś odpaliłem bez dekielka to zapaprało mi cały dywanik i plastik olejem. A teraz na full obroty wkręcam i nic ani kropla nie wystrzeli, także mogę jeździć bez dekielka i strzykawką oleju podawać na razie. Nwm co to może być, kompletnie.

miałem coś podobnego, silnik nie chciał odpalać - właśnie przez to ale wystarczyła wizyta u mechanika i coś tam udrożnił - co nie wiem, ale coś było i teraz działa dobrze

Czy rozkręcaliście cylinder ? Jeżeli tak to przyczyna tego jest znana , ni potraficie składać tak jak było ,ponieważ na widełkach na których jest nasadzony cylinder są 2 tulejki smarujące , a dokładniej są one po przekątnej służą one jako kanały prowadzące olej , i właśnie musicie tego nie mieć .

Pozdrawiam Technik374

mam nadzieje ze zadnym syfkiem nie zablokowales kanalu w cylindrze lub uszczelka glowicy sprawdz to, musisz rozebrac bo mozesz zatrzec lozyska na walku i doslownie rozwalic tlok zawory glowice wal w razie spotkania tloka z zaworem gdyby stanely lozyska na krzywkach i zerwaly lancuszek
jednak zanim to zrobisz sprawdz stan napedu pompki oleju glupie rozwiazanie plastykowe zeby

CEFA tak w zasadzie to czym ty jeździsz na chwilę obecną ^^ ?

:) malenstwem lepiej gorzej jechac niz dobrze isc a poza tym vw
tyle ze od 1980 bawie sie dwoma kolkami
czemu pytasz ?