Blokada w gaźniku a spalanie.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #38862
    wojciu1997
    Użytkownik
    • 16
    • 110Postów:

    Cześć. Na liczniku jest już prawie 900 km, więc uznałem, że zdejmę blokadę z gaźnika, innej na razie nie będę zdejmował. Blokadą jest chyba złota śrubka pod dekielkiem gaźnika, czy mam ją wykręcić i czy spalanie po zdjęciu tej blokady spadnie, bo głownie na tym mi zależy, bo skuter ma dobre osiągi(v-max to według licznika ok. 70 km, przy sprzyjających warunkach nawet 80 km według licznika. Słyszałem gdzieś, że po zdjęciu blokad spadnie spalanie. Czy to prawda?

    #38863
    Jakub100001
    Użytkownik
    • 13
    • 582Postów:

    Jak będziesz jechał 45-50 km/h to spalanie może spaść ponieważ skuter będzie pracował na niższych obrotach.Natomiast jeśli dasz manetkę na full jadąc te 70-80 km/h to spalanie wzrośnie ponieważ skuterek będzie pracował na wysokich obrotach.

    #38868
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    Jak skuter z blokadami może jechać 70km/h?
    Tak, jak pisał Jakub, spalanie spadnie, lecz jeśli będziesz piłował maszynę to wzrośnie ;/

    #38887
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    Ja tu tutaj trochę wierze. Sam miałem blokadę całkowitego otwarcia przepustnicy przez co było mizerne przyśpieszenie i v-max mniejszy ale jest to jako blokada a jak się dobrze rozbujał to 60 na blokadzie szedł a po wykręceniu tej śrubki przyśpieszenie mam dużo lepsze a dodatkowo v-max 75 w 4T przy serii.

    #38955
    wojciu1997
    Użytkownik
    • 16
    • 110Postów:

    Czyli wykręcić całkowicie tą złotą śrubkę?

    #38960
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    Tak. Wykręć ją całkowicie.

    #39050
    wojciu1997
    Użytkownik
    • 16
    • 110Postów:

    Ostatnio gdy dokręcałem wszystkie plastiki od środka to trochę regulowałem gaźnik, bo skuter gasł po wyłączeniu ssania, więc pokręciłem trochę śrubką od mieszanki i chyba coś spieprzyłem, bo skuter po przejechaniu 10 km ma bardzo gorącą przekładnię, spala tyle ile wcześniej, ale też pierdzi z tłumika, najbardziej słychać to jak skuter się rozgrzeje i postawię go na stopkę centralną. Wtedy jak dodam gazu to słychać. Jak skuter chodzi w miejscu to z tłumika płynie normalny dźwięk. moja teoria to, że mieszanka jest zbyt bogata, przez co skuter nie zdoła spalić całego paliwa i ono wystrzela w tłumika. czy się nie mylę? Iglica jest najwyżej.

    #39215
    wojciu1997
    Użytkownik
    • 16
    • 110Postów:

    Może ktoś mi podpowiedzieć co mam zrobić aby nie pierdziało z tłumika?

    #39216
    wojciu1997
    Użytkownik
    • 16
    • 110Postów:

    przepraszam za post pod postem, za dużo razy nacisnąłem

    #39222
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    Gorącą przekładnia się nie przejmuj. To normalne że podczas pracy silnika obudowa przekładni robi się gorąca. To od pracy wariatora i dzwonu sprzęgła które kręci się naprawdę szybko. Skoro myślisz że to od zbyt bogatej mieszanki to spróbuj ją lekko wykręcić a na przyszłość – gdy skuter gaśnie po wyłączeniu ssania to podkręca się wolne obroty a nie mieszankę.

    #39224
    wojciu1997
    Użytkownik
    • 16
    • 110Postów:

    Dzięki, spróbuję wykręcić tą śrubkę od mieszanki, bo wcześniej po odklejeniu taśmy z rurki od filtra powietrza nie pierdziało wcale a teraz pierdzi po dodaniu gazu i puszczeniu, a najbardziej to słychać jak ustanę poczekam kilkanaście sekund i ruszę, tak jakby skuter nie zdążył spalić całego paliwa i reszta wystrzela w wydechu powodując pierdzenie. A jeśli nie pomoże wykręcenie mieszanki to co mogę jeszcze zrobić?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button