Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

Biały dym z tłumika

Kategoria: Serwis

Dodano 1 rok temu

1. skuterek123

Witam!

A więc, mam problem. Skuter wyjąłem dopiero ok tydzień temu, jeździłem... i nic się nie działo. Dzisiaj po szkole postanowiliśmy z kolegami pojechać coś zjeść, pojechalismy ok. 5 km. Jechałem ok 65-70 km/h. Gdy dotarliśmy na miejsce z tłumika zaczął lecieć biały, gęsty dym, końcówka tłumika była trochę w oleju, wiec pewnie był to niedopalony olej. Pytanie: Dlaczego tak się mogło stać? Czy to coś poważnego? Od końca zimy z czymś takim się nie spotkałem. w tamtym roku skuter po 3000 przebiegu pluł olejem, jednak okazalo się, że gaźnik był ustawiony na docieranie. Gdy wracałem do domu (ok.12 km) jechałem ok 60km/h, ja końcu postanowiłem sprawdzić v-max (75 km/h bez żadnego pochylania i jeszcze z blokadą "ślepą kiszą"). Po powrocie do domu tak jak wcześniej było czuć ten sam zapach, końcówka oleju troszkę mokra, lecz dymu nie było. Dodam jeszcze, że jeżdżę zazwyczaj spokojnie 65km/h przekraczam niezbyt często, skuter zawsze rozgrzewam. Olej na którym jeżdżę to Castrol full syntetyk, trochę błąd zrobiłem bo po 60 pierwszych km nalałem orlena pol syntetyku :/, ale nic się nie stało. Skuter to Kymco Vitality 2t, przebieg 3200, kupiony w lipcu 2012 (był nowy). Sorka, że tak się rozpisałem, ale może każda z tych informacji będzie znacząca, z góry dzięki ;)

Odp.: Biały dym z tłumika
    Napisano 1 rok temu, przez skuterek123, Postów: 285, Użytkownik

2. faflusniak

dozownik moze za duzo podawac.spusc z dozownika,mieszaj w baku.problem z glowy.

Lubie zapierdalać (60 km max po Trasie Gdańskiej.....)

Jesli pisze z literowkami/bez polskich znakow/same male literki-smigam na szajsungu i prosze o wyrozumialosc.
    Napisano 1 rok temu, przez faflusniak, Postów: 140, Użytkownik

3. skuterek123

A czy może wystarczyć regulacja gaźnika?

4. skuterek123

odświeżam

5. pioneerq

Możesz trochę popuścić linkę przy dozowniku ale ja bym nie ryzykował ja też tak mam. po ok 20km to znika i nawet dymu i oleju nie widac

Generic Xor 2t 50cc
    Napisano 1 rok temu, przez pioneerq, Postów: 262, Użytkownik

Odpowiedz

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Tagi:

Biały dym z tłumika: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Najtańsze motocykle i skutery 125 ccm na prawo jazdy kat. B: Co wybrać? (Cz. 3)

Najtańsze motocykle i skutery 125 ccm na prawo jazdy kat. B: Co wybrać? (Cz. 3)

18 Sierpień 2014

Kontynuujemy naszą serię w której zestawiamy skutery i motocykle 125 ccm w podziale na segmenty, marki oraz grupy cenowe. Dziś Skuterowo.com pokazuje Wam pięć najtańszych pojazdów 125 ccm na rynku nowych jednośladów 2014.

Porady6 opinii

Znak F-2: przekraczanie granicy zabronione

Znak F-2: przekraczanie granicy zabronione

02 Styczeń 2010

Informuje, że ruch przez granicę jest zamknięty.

Prawo0 opinii

Yamaha Giggle: Z bliska

Yamaha Giggle: Z bliska

09 Maj 2011

Pamiętacie Hondę Zoomer? Brzydką, technicznie zaawansowaną wydumkę? Jeśli tak to już wiecie z czym się "je" Yamahę Gigglę.

Wideo3 opinii

Strona wykorzystuje pliki sesji coockie. © 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.