Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

Biały dym z tłumika

Kategoria: Serwis

Dodano 1 rok temu

1. skuterek123

Witam!

A więc, mam problem. Skuter wyjąłem dopiero ok tydzień temu, jeździłem... i nic się nie działo. Dzisiaj po szkole postanowiliśmy z kolegami pojechać coś zjeść, pojechalismy ok. 5 km. Jechałem ok 65-70 km/h. Gdy dotarliśmy na miejsce z tłumika zaczął lecieć biały, gęsty dym, końcówka tłumika była trochę w oleju, wiec pewnie był to niedopalony olej. Pytanie: Dlaczego tak się mogło stać? Czy to coś poważnego? Od końca zimy z czymś takim się nie spotkałem. w tamtym roku skuter po 3000 przebiegu pluł olejem, jednak okazalo się, że gaźnik był ustawiony na docieranie. Gdy wracałem do domu (ok.12 km) jechałem ok 60km/h, ja końcu postanowiłem sprawdzić v-max (75 km/h bez żadnego pochylania i jeszcze z blokadą "ślepą kiszą"). Po powrocie do domu tak jak wcześniej było czuć ten sam zapach, końcówka oleju troszkę mokra, lecz dymu nie było. Dodam jeszcze, że jeżdżę zazwyczaj spokojnie 65km/h przekraczam niezbyt często, skuter zawsze rozgrzewam. Olej na którym jeżdżę to Castrol full syntetyk, trochę błąd zrobiłem bo po 60 pierwszych km nalałem orlena pol syntetyku :/, ale nic się nie stało. Skuter to Kymco Vitality 2t, przebieg 3200, kupiony w lipcu 2012 (był nowy). Sorka, że tak się rozpisałem, ale może każda z tych informacji będzie znacząca, z góry dzięki ;)

Odp.: Biały dym z tłumika
    Napisano 1 rok temu, przez skuterek123, Postów: 273, Użytkownik

2. faflusniak

dozownik moze za duzo podawac.spusc z dozownika,mieszaj w baku.problem z glowy.

Lubie zapierdalać (60 km max po Trasie Gdańskiej.....)

Jesli pisze z literowkami/bez polskich znakow/same male literki-smigam na szajsungu i prosze o wyrozumialosc.
    Napisano 1 rok temu, przez faflusniak, Postów: 140, Użytkownik

3. skuterek123

A czy może wystarczyć regulacja gaźnika?

4. skuterek123

odświeżam

5. pioneerq

Możesz trochę popuścić linkę przy dozowniku ale ja bym nie ryzykował ja też tak mam. po ok 20km to znika i nawet dymu i oleju nie widac

Generic Xor 2t 50cc
    Napisano 1 rok temu, przez pioneerq, Postów: 262, Użytkownik

Odpowiedz

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Tagi:

Biały dym z tłumika: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Prawo jazdy na motorower: Komu ma służyć?

Prawo jazdy na motorower: Komu ma służyć?

05 Październik 2012

Postanowiłem napisać coś od siebie w tym temacie (prawo jazdy na motorower), bo strasznie wkurza mnie to jak wszyscy, głównie media, piętnują motorowerzystów, czy jak potocznie się na nas mówi - skuterzystów.

Blogi26 opinii

Jesteś blogerem lub vlogerem? Dołącz do Skuterowo.com

Jesteś blogerem lub vlogerem? Dołącz do Skuterowo.com

02 Wrzesień 2014

Tworzysz unikalne treści w których dzielisz się swoimi jednośladowymi przemyśleniami? Chciałbyś dotrzeć ze swoim przekazem do jeszcze szerszej publiczności? Dołącz do Skuterowo.com i za jego pośrednictwem dziel się swoją pasją.

Informacje0 opinii

Romet 727 Premium: Czy jest coś wart?

Romet 727 Premium: Czy jest coś wart?

07 Sierpień 2012

727 to jedna z najpopularniejszych konstrukcji Rometa. Małe rozmiary, niska cena i banalnie prosta obsługa sprawia, że ten model cieszy się sporym powodzeniem na polskich drogach. Dziś Skuterowo.com sprawdzi ile tak naprawdę wart jest 727 Premium.

Testy13 opinii

Strona wykorzystuje pliki sesji coockie. © 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.