Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Skuterowo.com:  

Zarejestruj się

Benzer Aston odblokowanie i pomoc !!!

Kategoria: Motorowery

Dodano 1 rok temu

1. bakixxx

Witajcie Jestem tu nowy ale przejde od razu do rzeczy
    Posiadam Benzer Aston 50 cc od roku .

Seria z pionowym silnikiem czarnym!!!2012 rok
    niestety cos jest nie tak

Kreci sie do max 9tys a predkosc max to 55 na godzine porazka !!!
    Przyspieszenia zadnego nie ma !!!

Ma jeszcze gwarancje ale niestety jełopy ze sklepu gówno się znają i jak oddałem 2 razy do roboty im to skasowali mnie 300 zł bo niby cos wymieniali i musiałem za czesc płacic Dlatego porwałem na ich oczach gwarancje i postanowilem sam sie za to zabrać

Chodzi o to ze albo to ma blokady albo poprostu trafilem na feralny model...Poniewaz
    Sasiad posiada ten sam model z tego samego roku z tym samym osprzętem
    Bez zadnej modyfikacji kreci sie do 11 tys a max to 72/h mierzyłem GPS
    Co jest nie tak z moim?
    DOdam ze dotarty jest dobrze
    A jedynie co zmienilem to założyłem stożek I wyregulowalem gaznik( NIC NIE DAŁO )
    Cisnienie w silniku mierzyłem jest 10 bar wiec bardzo dobre
    Gdzie to ma w razie czego jakies blokady ?
    Czemu 2 takie same modele są tak różne ?
    Pomoże ktoś ?

Odp.: Benzer Aston odblokowanie i pomoc !!!
    Napisano 1 rok temu, przez bakixxx, Postów: 3, Użytkownik

2. benekpe

Pewnie jakiś głodny chiński pracownik nie dostał miski ryżu na czas - więc nie przyłożył się do roboty, jak skręcał twój motorek...
    Przepraszam za sarkazm, ale czego Ty oczekujesz? Zobacz w świadectwo homologacji - jaka tam jest maksymalna prędkość?
    Nie dziw się, masz tak samo kiepski silnik jak w Zetce - chiński "konstruktor" chciał upodobnić ten motorek do współczesnych motocykli, dał pionowo cylinder, przez co silnik stracił na mocy jakieś 60%...
    Trzeba było przed zakupem trochę poczytać na forach i zapytać kolegów co kupić....
    Ale zauważyłem dziwną prawidłowość, mało kto słucha i bierze do siebie rady doświadczonych użytkowników motorowerów - małolaty i tak napalają się na chińskie badziewie, a potem narzekają i biadolom...

Keeway Hurricane - Keeway Matrix - Kymco Nexxon 80 - Honda CBF125 - Suzuki Bandit 600 - Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/
    Napisano 1 rok temu, przez benekpe, Postów: 1621, Użytkownik

3. bakixxx

Czy ty wgl umiesz czytac ?
    Pisze Ci wyraznie ze mam do porownania 2 takie same motorki i mój jest nie teges !
    55 A 72 na godzine to jest roznica
    Tak samo roznica w mocy ... ja musze zeby wgl ruszyc to na pół sprzęgle ..
    a jego wyrywa na koło aż pozatym mój jak sie da za duzo gazu to gasnie na 1 trzeba dawać stopniowo ,..
    I wypraszam sb jestem osobą pełnoletnia
    Motorower kupiłem ze wzgledu na małe spalanie a także jako dojazd do pracy
    Ale że zle pracuje
    To wlasnie próbuje dowiedzieć sie na forum ...
    Czyż nie od tego jest forum>
    Wiec takie komentarze są nie na miejscu jak twój. Czekałem na pomoc a nie na gadanie o misce z ryżem

4. benekpe

Jak widać po reakcji, nie do końca rozumiesz co to jest sarkastyczny ton wypowiedzi. Kupiłeś motorower, który został tak skonstruowany, by w Polskich warunkach osiągał maksymalną prędkość 45km/h. Twój przekracza nawet taką prędkość. Więc o co masz i do kogo pretensje?
    Każdy zdaje sobie przecież sprawę z tego, że kupno chińskiego produktu to loteria. Ty na pewno w 6-tkę nie trafiłeś. Nie obwiniaj za to nikogo. Te typy już tak mają...
    Gdybyś zdobył się na wysiłek i poczytał archiwalne wypowiedzi, zapewne byś wiedział, że taki salonowy motorek wymaga podkręcania śrubek, pełnej regulacji. W zasadzie to tak jak byś kupił zestaw do samodzielnego montażu. Kupujesz, rozbierasz i składasz na nowo...
    Potem, jako doświadczony monter i serwisant, zapewne będziesz innym doradzał co i jak trzeba dłubać przy nowo kupionych motorkach, bo co drugi na tym forum, to zaawansowany mechanik...
    Moja rada jest taka... Oddaj zakupiony bubel do sklepu (nie do serwisu), zareklamuj w trybie niezgodności towaru z umową. Żądaj, by sklep naprawił wadę polegającą na tym, że gaśnie. Gdy sklep nie usunie wadliwej usterki, żądaj zwrotu gotówki. Idź do salonu Kymco i wybierz cokolwiek - będziesz cieszył się długoletnią i bezawaryjną jazdą, nawet jak byś musiał spłacać te 100zł kredytu miesięcznie...

Napisano 1 rok temu, przez benekpe, Postów: 1621, Użytkownik

5. MarSen

Może po prostu ślizga Ci się sprzęgło?

--------------------------------
    Pozdrawiam oraz życzę szerokości!
    Napisano 1 rok temu, przez MarSen, Postów: 268, Użytkownik

6. bakixxx

Ok rozumiem
    To jeszcze pow mi tak
    Silnik rozebrałem cały i złożyłem
    Wyregulowałem nic nie pomoglo
    Dla porownania benzer GSR tez ma ten sam silnik i tez wyciaga ok 70 ...
    Moze to ma jakies blokady ?
    Fakt 45 w ksiazce jest ale trzeba pamietac ze w kazdym motorowerze to pisze
    A prawda jest inna co do osiągów

Odpowiedz

Musisz się zalogować, żeby napisać odpowiedź.
Nie masz konta? Zarejestruj się

Benzer Aston odblokowanie i pomoc !!!: Śledź to forum za pomocą RSS

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

Barton Firefox: Zdjęcia i dane techniczne

Barton Firefox: Zdjęcia i dane techniczne

16 Luty 2013

Barton Firefox to bardzo ciekawe połączenie rozwiązań designerskich i praktycznie. To maszyna agresywna nie tylko pod względem wyglądu. Sama pozycja za kierownicą i charakterystyka prowadzenia przypomina nam o tym, że mamy do czynienia ze sportowym sprzętem.

Zdjęcia0 opinii

Suzuki VanVan 125: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne

Suzuki VanVan 125: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne

08 Marzec 2014

VanVan 125 to produkt Suzuki. Charakteryzuję się tym, iż jego konstrukcja jest długa i niska. Zapewnia relaksującą jazdę, a to za sprawą szerokiej kierownicy, czy tej siodła.

Zdjęcia0 opinii

Jak kupić używany skuter lub motorower?

Jak kupić używany skuter lub motorower?

31 Marzec 2014

Oczywiście nie chce tu przedstawiać przemyśleń młodocianego dilera marihuany, a poddać pod rozwagę kilka sposobów, dzięki którym możecie uniknąć tracenia czasu na oglądaniu złomów, rozbitków i temu podobnych okazji. Ten artykuł wzbudzi pewnie wiele kontrowersji, dlatego z góry zapraszam wszystkich do dyskusji.

Blogi9 opinii

© 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Skuterowo.com. Grupa OnAir!. Wszelkie prawa zastrzeżone. Skuterowo.com jest wpisane do Ewidencji Sądu Okręgowego Miasta Stołecznego Warszawy, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 3 Prawa prasowego. Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.