Baotian BT49QT-9 Porady i co wymieniać

Witam. Jestem nowy na tym forum więc proszę mnieo oszczędzić. Jestem posiadaczem baotiana (model w tytule).

I mam do was kilka pytań: Skuter jest nowy jego przebieg to 1239.
1.Podczas odpalania odrazu silnik zgasłby jak bym mu nie dodał gazu- czy to normalne?

2. Kiedy odpalam go z kopnięcia za którymś razem coś aż kopnie i mnie noga zaboli. Czego są to objawy?

3. W książce serwisowej mam napisane, że: flirt czyscic co 2000km, przewod paliwa wymienić co 4 lata, olej silnikowy wymieniać co 3000km i olej w przekładni skrzyni biegów ywmieniać co 5000km/5 miesięcy. Czy ciś jeszcze musze robić?

4. Gdy pojechałem na przegląd przy 1000km miałem wymiane oleju 10W-40, wymiane oleju przekładni, czyszczenie flirta powietrza, regulacje zaworów. Czy coś jeszcze sam dorobić? Bo nastepny przeglad przy 3000km.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. :D

1. Moim zdaniem to wina gaźnika ( ewentualnie zaworów, ale raczej gaźnik niewyregulowany należycie )

2. Pewnie jest to wina mechanizmu kopniaka, te skutery tak mają .

3. Ja bym filtr przeczyścił co 1000km , olej silnikowy ( wraz z filtrem oleju !! ) co 2000 km . Jeszcze od czasu do czasu trzeba by wymienić filtr paliwa ( przy wymianie przewodu ), a przewód wymieniłbym tak za 2.5- 3 lat. Trzeba jeszcze ogólnie dbać o skuter.
Od czasu do czasu pewne mechanizmy wymagają konserwacji, trzeba tak po 5-6 tys. km wymienić pasek ( wraz z rolkami wariatora najlepiej ) . Z takich podstawowych " zasad" to chyba tyle.

4. Jak masz gwarancję i chcesz ją mieć ( chociaż to pic na wodę ) , to nie rób nic sam. Jak " nie siedzisz w temacie ", to też nie naprawiaj sam , bo będzie tylko gorzej.