Badanie techniczne skutera – co robić??

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #52532
    uefa08
    Użytkownik
    • 41
    • 110Postów:

    Witam,
    Niedawno wziąłem dowód rejestracyjny do ręki mojego ”roxa” i wyczytałem tam, że badanie kończy się 21.04.2012r…

    Oczywiście nie ma problemu, abym na nie jechał, ale mam problem ponieważ mam tego skutera, dobrze stuningowanego (70cc, wydech tecnigas i takie tam pierdoły).

    Co zrobić w takiej sytuacji, czy badający nie ”wyczuje”, że coś było tam grzebane??

    Sorki, za te głupie pytania, ale pierwszy raz się spotykam z takim czymś.

    Pozdrawiam

    #52533
    Klaudiusz
    Uczestnik
    • 0
    • 32Postów:

    U mnie przegląd wyglądał tak. Gość wjechał na hale zahamował (hamulce sprawne), zatrąbił (klakson ok), zmienił światła drogowe, mijania(ok), kierunki (ok), obejrzał opony i koniec. Ja mam skuter o większej pojemności.

    #52535
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    Mi tak samo jak Klaudiuszowi sprawdzał, jednak przy tym wygłosił tyradę nad małolatami tuningujacymi swoje pierdziawki, spoglądając na mnie podejrzliwie, mimo iż małolatem nie jestem. 😉

    #52541
    Whistler
    Użytkownik
    • 5
    • 271Postów:

    Ja byłem wczoraj na przeglądzie, badanie wyglądało jak u pozostałych. Koszt 51 zł. 50 zł badanie i 1zł “opłata administracyjna”.

    #52550
    CactusMan
    Użytkownik
    • 24
    • 136Postów:

    Badanie techniczne wykonuje się po jakim czasie? Ja mam skuter od 2009r to kiedy muszę robić przegląd?

    #52552
    jovo
    Użytkownik
    • 3
    • 83Postów:

    No przegląd robi się co dwa lata więc jeśli go jeszcze nie robiłeś a masz skuter od 2009roku to na pewno już z rok jeździsz bez przeglądu…

    #52554
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    Jeśli się nie mylę, gdy skuter jest kupowany nowy to pierwszy przegląd po 3 latach.

    #52555
    jovo
    Użytkownik
    • 3
    • 83Postów:

    Ryglos, swojego z salonu odbierałem 5 dni temu i mówili, że pierwsze badanie za 2 lata 😉

    #52557
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    Jesteś pewny? Sprawdź w dowodzie. Ja w dowodzie mam napisany 12.08.13, a skuter rejestrowałem 12.08.10, więc raczej 3 lata w przypadku nowego skutera.

    #52558
    bitronxp1
    Użytkownik
    • 31
    • 399Postów:

    ryglos ma racje ja kupiłem swojego skutera w 2011(rocznik skutera 2010)i pierwsze badanie techniczne mam w dowodzie rejestracyjnym na 2014 . czyli jak nowy z salonu to 1 jest po 3 latach a nastepne co 2 lata.

    #52559
    jovo
    Użytkownik
    • 3
    • 83Postów:

    Rzeczywiście. No to nieźle zorientowani są panowie w serwisie….

    #52560
    Dasik287
    Użytkownik
    • 7
    • 231Postów:

    Ja tak samo jak jovo przy zakupie skutera mialem nastepne badanie za dwa lata.

    #52563
    CactusMan
    Użytkownik
    • 24
    • 136Postów:

    Ja to mam w dowodzie rejestracyjnym napisane że przegląd bezterminowo…

    #52564
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    No to widocznie się nie znają i tak wbili…

    #52566
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    CactusMan jeździsz w takim razie bez przeglądu.
    Ja mam pierwszą rejestrację 1.01.2008 i też mam wbite “bezterminowo”, jakiś czas temu zmieniły się przepisy i jak chciałem go rok temu przerejestrować to pani urzędniczka mnie wysłała na przegląd, okazało się, że teraz jest tak:

    1 przegląd ważny 3 lata
    kolejne 2 lata

    http://expresskaszubski.pl/gospodarka/2009/09/skuterem-na-przeglad-obowiazkowo

    #52567
    guliwer55
    Użytkownik
    • 28
    • 746Postów:

    No to niezłe jaja ja swojego jak rejestrowałem to na przeglądzie powiedział następne za rok a po roku dostałem na dwa ,co kraj to inny obyczaj robią co chcą aby kasę ściągnąć

    #52568
    bitronxp1
    Użytkownik
    • 31
    • 399Postów:

    kiedys tak było ze na skuter bezterminowo badanie a teraz jest nowa ustawa i trzeba zrobic badanie nawet jak masz w dowodzie wpisane bezterminowo bo i tak ci zabiora dowód jak cie do kontroli wezmą lepiej zrób te badanie techniczne

    #52569
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    Dokładnie, czasami policjanci są niezorientowani, ale nie ma co ryzykować.

    #52572
    clsamg63
    Użytkownik
    • 7
    • 360Postów:

    nie ogarniam ;/

    tez mam zbite że bezterminowo, bo kupowałem nowego z salonu w 2009r. przed wejściem tej ustawy.

    w jakiej ustawie/normie prawnej jest zawarta treść dot. pojazdów rejestrowanych jeszcze przed 2010r. ?

    słyszeć, słyszałem ale mądrzyć się na siłę nie ma co ;> dlatego proszę o jakieś wiarygodne źródło.

    #52573
    clsamg63
    Użytkownik
    • 7
    • 360Postów:

    niestety znalazłem, także temat zamknięty ;/

    Badania techniczne, popularnie nazywane przeglądami, rzeczywiście są już niezbędne w przypadku jednośladów o pojemności mniejszej, niż 50 cm3. Do tej pory motorowery miały w dowodach wpisane bezterminowe. Dzięki temu, przeglądów wykonywać nie trzeba było, a przy rejestracji takiego pojazdu, ważne badanie techniczne nie było potrzebne.

    Wyjaśnijmy w takim razie, jak dokładniej przedstawia się sytuacja w tym momencie. Jak mówi art. 81 ust. 7 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm.), każdy motorower powinien przechodzić badania techniczne przed upływem pierwszych trzech lat od dnia jego pierwszej rejestracji. Następne przeglądy powinny być wykonywane cyklicznie przed upływem dwóch lat. W praktyce oznacza to, iż kupując i rejestrując dziś nowy motorower, na badanie musimy stawić się za 3 lata. Jeżeli z kolei mamy motorower, w przypadku którego, od pierwszej rejestracji minęły na przykład 2 lata i 5 miesięcy, to na wykonanie pierwszego przeglądu okresowego zostało nam jeszcze 7 miesięcy.

    Co jeśli posiadamy starszy sprzęt? Art. 6 ust. 2 ustawy z dnia 22 maja 2009 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 97, poz. 802), stanowi, iż właściciel motoroweru, dla którego od dnia pierwszej rejestracji minęło więcej, niż 3 lata obowiązany jest przedstawić go do badania technicznego w terminie roku od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, czyli od 7. lipca 2009. Oznacza to, że każdy kto posiada motorower, który jest starszy niż 3 lata (licząc względem dnia pierwszej rejestracji), a w jego dowodzie wciąż widnieje przegląd bezterminowy, ma czas do 6. lipca 2010 roku, aby wykonać badanie techniczne.

    Oba powyższe przepisy obowiązują od 7. lipca 2009. Opłata za przeprowadzenie badania technicznego motoroweru jest ujednolicona we wszystkich Stacjach Kontroli Pojazdów i wynosi 50 złotych. Mamy nadzieję, iż wasze dyskusje oraz wątpliwości dotyczące przeglądów skuterów i motorowerów zostały zupełnie rozwiane.

    #52575
    marin09
    Użytkownik
    • 19
    • 349Postów:

    Na przeglądzie powiedzieli mi że co 2 lata muszę,z kolei niedawno ktoś mi mówił że nie muszę jak miałem bezterminowo…I jak tu nadążyć za tymi ustawami,przepisami itp…:)

    #52577
    CactusMan
    Użytkownik
    • 24
    • 136Postów:

    Nie no jasne nie ma co ryzykować,wychodzi na to że od sierpnia ubiegłego roku jeżdżę bez badań…

    #52579
    clsamg63
    Użytkownik
    • 7
    • 360Postów:

    ja tak samo… i teraz trzeba 51zl dać typowi który sprawdzi że mój seryjny osiołek ma wszystko sprawne bo dbam o niego bardziej niż o dziewczynę 😛

    #52584
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    http://www.skuterowo.com/przeglad-okresowy-skutera-obowiazkowo/

    Macie tutaj fragmenty ustaw, żeby rozwiać wątpliwości.

    #52585
    CactusMan
    Użytkownik
    • 24
    • 136Postów:

    Według informacji na tej stronie mam jeszcze czas na przegląd-
    http://www.bip.powiatgliwicki.finn.pl/index.jsp?bipkod=/013/093

    #52677
    marbryl1
    Użytkownik
    • 1
    • 180Postów:

    Czyli masz wyjasnione pierwsze badanie po trzech latach nastepne co 2 lata.A co do tuningu to zalezy na jakiego trafisz diagnostę bo jak bedzie mądry to nie przjdzie Ci przegładu jako motorower.I tyle w temacie.Chodzi o pytajacego na poczatku tego tematu.Kazdy z was, kto ma przerobiony squt na wiecej jak 50cmm to popełnia wykroczenie skutkujace sprawa karna za poruszanie sie bez prawa jazdy.Więc wasze przeróbki to po prostu wykroczenia.Nie posiadacie uprawnien do kierowania pojazdami powyzej 50cmm.Zycze miłego sezonu bez wypadków oraz awarii.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button