Automat, półautomat czy manual? - Pytanie dot. wyboru.

Szukam jakiegoś motoroweru (na wstępie mówię, że skutery odpadają) , będe jeździł w mieście na ruchliwych ulicach. Mam 13 lat i 150cm wzrostu, 47kg. Wiem że jestem za mały do motoroweru (wg. większości z was) ale pomyślcie ;)
Motorower musi być lekki (bo z dużym sb nie poradzę) i mały (jak stoję płasko na stopach to mam od ziemi do kroku 79cm)
Myślałem o zipp'ie manic'u ale jak zobaczyłem wagę tooo...
Dodam jeszcze że ma to być motorower o sensownym wyglądzie ;)
Ps. Jeżeli bym kupił jednak manic'a to dałbym radę w mieście (manualna skrzynia biegów i ciężar) ??

http://www.skuterowo.com/skuter-motorower-czy-maly-motocykl/

Kolego podaj jeszcze budżet jakim dysponujesz i czy nowy sprzęt czy jednak używany. :)

motomaniak39 napisał:

Motorower musi być lekki (bo z dużym sb nie poradzę) i mały (jak stoję płasko na stopach to mam od ziemi do kroku 79cm)

szukaj sprzętu z siodłem w granicach 80cm,
masą się nie przejmuj, to tylko straszy na postoju

No a co ze skrzynią? Bo wg. mnie to manualna :D

Nie radzę ci brać manualnej , jesteś jeszcze młodym , początkującym kierowcom ( no chyba że jeździsz o 8 roku życia w co raczej wątpie ) , lepszy na początek bedzie ale i tak zrobisz jak uważasz jednak odradzam kupno motoroweru z manualem

Lepszy na początek będzie skuter *

Ja uważam, że nauczysz się spokojnie na manualu. Ja posiadam motorower z manualną skrzynią i jest on moim pierwszym. W ciągu jednego dnia możesz się bez problemu nauczyć obsługiwać skrzynie i sprzęgło. Gdy pójdziesz zdawać na prawo jazdy A lub B będziesz miał tam manualną skrzynię, chociaż mogłeś nigdy nie jeździć. Po jeździe na skuterze i tak będziesz się musiał od nowa uczyć jeździć na motorze z manualną skrzynią.

Kymco Nexxon ma co prawda biegi, ale za to automatyczne sprzęgło. Fajnie się na nim jeździ, redukujesz biegi w górę albo w dół wedle potrzeb, nie przejmujesz się sprzęgłem. Potem przesiadka na motocykl, to pikuś. Nauczysz się przynajmniej redukcji biegów. Stuningowany do 80cm3, bez problemów poleci 90km/h.