Aprilia SR MAX 125 i.e. – opinie

Wyświetla 721 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #291881
    Anonim
    Nieaktywny

    No wiesz, ale to jednak dwa dodatkowe konie do opanowania… Jak Cię jeden poniesie w prawo, a plecaczka drugi w lewo, to będzie niefajnie :-)))

    #291885
    paci
    Moderator

    Druid jeszcze komin i filtr powietrza i będzie z 18 kóni a 18 kóni to już spoko góni:D

    #291889
    eadem
    Uczestnik

    paci napisał:

    Druid jeszcze komin i filtr powietrza i będzie z 18 kóni a 18 kóni to już spoko góni:D

    … i mnie przegóni 😛

    #291895
    Anonim
    Nieaktywny

    Ście się Pany rozbuchały… 🙂

    #294014
    Marcin Sobota
    Użytkownik

    Dla wszystkich zainteresowanych jak żyje skuter po tuningu. Sezon zakończyłem 1,5 miesiąca temu przez wyrywaną ósemkę, jutro ma być ładna pogoda w Warszawie – wyleczony wsiądę na sprzęt. Opiszę jeszcze raz co robiłem w skuterze 4000 km temu:

    – Cylinder 220 cm3 Malossi z modułem sterowania wtryskiem (3 programy) + nowym wałem + nowy zapłon
    – Tłumik Malossi
    – Wariator Malossi (poprzednio Costa) – dlaczego tak – opiszę poniżej
    – pasek kewlarowy
    – owiewka sportowa Malossi
    – sprzęgło Polini

    Miałem okazję porównać z Aprilią SR MAX 300 – udało się ją objechać z dosyć sporym zapasem

    V-Max z wariatorem Costa 152 km/h licznikowe
    V-Max z wariatorem Malossi ~ 140-143 km/h

    Wariator zmieniłem z racji tego, że strzelił mi dwa razy pasek przy prędkości powyżej 100 km/h, a do Costy nie dało się założyć paska kewlarowego.

    Poza tym wszystko działa bardzo fajnie. Dzwięk skutera przy tłumiku Malossiego bez dB killera niesamowity. Jutro postaram się nagrać filmik z przejazdu po mieście i przyśpieszania. Jestem przygotowany do chłodnej pogody – motokoc i mufki firmy TUCANO są zamontowane – ten sprzęt na chłodne dni jak najbardziej mogę polecić.

    #294016
    Wombat
    Moderator

    ładnie kapusty w to wsadziłeś – jak na 125, nie powiem.

    #294031
    WodzuWGK
    Uczestnik

    Marcin wrzuć jak możesz fotki z tych modyfikacji do swojej galerii – będziemy się jarać jeszcze bardziej 🙂
    Jaką ostatecznie kwotą zamknąłeś budżet tuningu ?

    #298449
    mazi9911
    Użytkownik

    Witam, WodzuWGK mam pytanie,tez jestem z Kielc i zastanawiam sie nad jakas 125ccm. Bylem w skuterpasji i srmax 125 jest tylko i wylacznie na zamowienie. Ze 125 mieli jeszcze vespy,jakies inne piaggio i kymco co jak dla mnie od razu odpada. Moja uwage przykula jedynie gilera runner st125. Jak oceniasz swoja apke po roku czasu,poza przegladami okresowymi raczej zadnych wydatkow nie miales? Jesli to nie tajemnica to na ile wynegocjowales z nimi cene,bo raczej u nich jest troche drogo. Pozdrawiam

    #298452
    WodzuWGK
    Uczestnik

    Mazi9911 tak jak podejrzewasz żadnych wydatków nie miałem, sprzęt przez cały sezon sprawował się świetnie i jestem z niego bardzo zadowolony. To że skuterpasja nie ma SRMAX’a na stanie specjalnie mnie nie dziwi. Rok temu (dokładniej w grudniu) było podobnie dlatego na jazdy testowe tym i innymi skuterami wybrałem się do Warszawy – jeśli masz taką możliwość to zachęcam cię do takiego ruchu.
    Cena była inna bo sytuacja była inna, ja kupowałem z wyprzedaży rocznika, były mocne promocje praktycznie wszędzie i oferty zakupu dodatkowo otrzymałem i z Kielc i z Warszawy.
    Jedyne co ci mogę doradzić jeśli będziesz zdecydowany na SRMAX’a to żebyś postąpił dokładnie tak jak ja. Złóż zapytanie do przedstawicielstwa Aprili w Warszawie i wtedy dopiero idź z tym do Skuterpasji.

    #298454
    mazi9911
    Użytkownik

    A Twoj srmax byl z wyprzedazy rocznika,w sensie ze mieli go na stanie,czy specjalnie go sciagali na Twoje zamowienie? Czyli gdzie dokladnie zlozyles zapytanie w wawie ,w jakims salonie i poprostu przyszedles z ich oferta do skuterpasji w kielcach?

    #298472
    WodzuWGK
    Uczestnik

    Tak jak pisałem wyżej nie mieli jej na stanie w Kielcach (tak jak nie mają i teraz) i sprowadzali taką jaką chciałem czyli białą. W Warszawie jazdę próbną miałem przy ul. Puławskiej czyli w salonie Aprili “Moto-Italia” tam też poprosiłem o przesłanie oferty na maila. Po kilku dniach otrzymałem odpowiedź i wtedy uderzyłem do “Skuterpasji” i tak się przerzucali ofertami aż w końcu wybrałem Kielce. Ubiegnę Twoje kolejne pytanie – tak, oczywiście Skuterpasja świadczy usługi gwarancyjne sprzedawanych przez siebie motocykli.

    #298484
    mazi9911
    Użytkownik

    OK dzięki za wszelkie informacje. A co do Twoich negocjacji z salonem to nie chcesz zdradzić ile dałeś 😉 . Masz moze fb czy cos żeby mozna było na priv pogadać ?

    #298487
    WodzuWGK
    Uczestnik

    W sumie to żadna tajemnica tym bardziej że skuter kupowałem 14 miesięcy temu – dałem wtedy 14 200 zł

    #298544
    Marcinwaw
    Użytkownik

    Witam, koledzy sorry ze zmieniam temat ale mam bardzo szybkiepytanie, kolega szuka uzywanego skutera 50cc z pewnej reki i pytanie czy macie moze taki do sprzedania albo czy znacie kogos kto ma .Pozdrawiam

    #298545
    Wombat
    Moderator

    chiński, amerykański? duży, mały? – ma jakieś preferencje?

    #298548
    Marcinwaw
    Użytkownik

    najlepiej nie chinski i raczej duzy

    #298549
    Anonim
    Nieaktywny

    I orientacyjny budżet…?

    #298550
    Marcinwaw
    Użytkownik

    max 3500zl

    #298551
    Anonim
    Nieaktywny

    No to Druidowy Beduin odpada, za drogi.

    #298552
    Marcinwaw
    Użytkownik

    A jaki koszt?

    #298553
    paci
    Moderator

    Zapytaj go na pw,a i nie ma czegoś takiego jak skuter z pewnej ręki,to tylko maszyna ja jezdziłem 5lat i nic dałem cymbalowi się przejechać i zawó się uewał dlatego też nigdy nie sprzedaje na forum co najwyzej pomoge cos fajnego wychaczyć:)

    #298557
    Marcinwaw
    Użytkownik

    “paci” bardziej chodzilo mi o to zeby przebieg byl taki jak na budziku a nie z ksiezyca ha ha ha wiadomo ze to tylko maszyna i wszystko moze sie stac.

    #298559
    paci
    Moderator

    Jest ładna apka w wawie przebieg realny [raczej] sam bym ją łyknął lecz raz za daleko a 2 jak dla mnie za droga co nie znaczy że nie warta.Myślę że za 2800 by sprzedał
    http://olx.pl/oferta/skuter-aprilia-sportcity-50-CID5-IDegFL1.html#3c9ea7f3a9

    #298563
    Marcinwaw
    Użytkownik

    dzieki wlasnie ja ogladalem i nawet fajna tylko tak sie zastanawiam nad tym przebiegiem ze troszke duzy jak na ta pojemnosc. Jak myslisz zywotnosc tego silnika to drugie tyle czy raczej mniej?

    #298565
    paci
    Moderator

    ze 12k jeszcze gora pociagnie bo reszta to sam wiesz ze to graty wymienne [serwis;,pasek,vario itd] no i zależy jak byla uzytkowana w pedziu 2t pierwszy remont po 32k [doje,,,i go młodzi gniewni] ona też w 2t wiec łatwa do ogarnięcia jak na pierwszy kontakt

    #298582
    Anonim
    Nieaktywny

    Ogłoszenie Druida jest tu:
    http://olx.pl/oferta/kymco-b-w-50ccm-2t-2014-gwarancja-CID5-ID8z6aW.html#a5670d6768
    Znamy właściciela, więc z czystym sumieniem mogę polecić (żadnych eksperymentów i ryzyka zakupowego).
    Miałem też okazję za nim jechać (swoim HYO125) i przyznam, że nieźle toto odblokowane popyla 🙂
    W ubiegłym roku skuter używany był sporadycznie (Druid ma już drugi, większy), więc się nim czasem przetaczał, żeby to cudo nie gniło w garażu.
    Więc można powiedzieć, że w zasadzie sprzęt ma rok.

    #298608
    Marcinwaw
    Użytkownik

    dziki wielkie widze ze sprzecik zadbany i ladny. Dam znac znajomemu

    #298609
    Anonim
    Nieaktywny

    To mało, użytkownik to kolega mocno już dorosły, można rzec dojrzały, zrównoważony psychicznie i uważny. Skuterek był używany rozważnie i spokojnie (po zakupy i na wycieczkę), żadnych offroadów czy palenia gumy lub innego stuntu… Sprzęt jest od dorosłego faceta, nie od małolata. Kupiony nowy, serwisowany w KYMCO na Wale Miedzeszyńskim, trzymany w garażu (obok Aprilki – wiem, bo widziałem). Czyli sprzęt jest NIETKNIĘTY. Żadnego gmerania i dzikich przeróbek, czy lania najtańszego oleju lub benzyny niewiadomego pochodzenia. Jedyna ingerencja, to – z tego co wiem – odblokowanie.

    #299128
    mazi9911
    Użytkownik

    WodzuWGK zrobiłem tak jak mówiłeś złożyłem zapytanie do kilku salonów ( Kielce,Łódź,Warszawa) w Kielcach mówią ze w ogóle maja problemy ze skuterami aprilia bo zwykle jak dzwonili żeby zamówić to odmawiano im i twierdzili ze nie maja, a skutery tej marki które sprowadzali do swojego salonu to było kilka przypadków tylko. W wawie z 2015 został tylko czerwony,No i w Łodzi jest jedynie ciekawa oferta za 15600 jak się nie mylę. Mam dylemat bo jak się spytałem w skuterpasji czy dałoby radę serwisować taka apke kupiona w innym salonie to u nich nie da rady serwisować, bo niby maja dużo swoich klientów i nie maja czasu. Póki co w Kielcach tez maja raty 0% i moja uwagę zwrócił downtown ale w filmiku mówiłeś ze słabo się zbiera , jakieś inne wady dostrzegłeś oprócz tego ze raczej krótsza żywotność w porównaniu do włoskiego sr maxa? Jak w ogóle z osiągami u CB to wyglada bo mam dobrze przerobionego peugeota speedfighta 2 70 i ciekawe czy taka seryjna 125 by mu dorównała 😉

    #299132
    Wombat
    Moderator

    jak masz dobrze zrobionego tego speedfighta to taką 125 wciąga do około 70-80km/h. potem jest już trudniej i jest więcej hałasu, wycia, szybkiego zużycia przy 2-3 razy takim spalaniu.
    To trochę jak porównywanie wybebeszonego kadeta turbo do powiedzmy dużej limuzyny. kadet może i równie szybki albo szybszy. Ale sama jazda to inna bajka.

Wyświetla 721 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button