Aprilia SR MAX 125 i.e. – opinie

Wyświetla 601 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #191639
    darek2012
    Użytkownik

    Chce kupić skuter i w grę wchodzą dwa: Aprilia SR Max 125 oraz Honda Sh 125i. W czym Aprilia jest lepsza od Hondy?

    #191640
    Cruel
    Użytkownik

    Na pewno aprilia o niebo lepiej wygląda. Podejrzewam,że lepiej też się prowadzi i jest stanilniensza i większa.
    Honda pewnie ciut mniej pali. Ma mniejszą moc,ale chyba mniej waży.

    #191685
    matizek
    Uczestnik

    Niedawno stałem przed podobnym dylematem i wybrałem Aprilie……………nie ma co nawet porównywać.

    #191703
    Betonowy
    Użytkownik

    To mnie przekonało ze kasa wydana na ciuchy do skutera plus kask zaowocowało 😉 w samej kurtce i w nocniku za 100 zł mogło by być znacznie gorzej . Kamerka chyba się skuszę jednak . Zawsze to dobry materiał dowodowy . Musiała mnie słyszeć bo klakson działał i dość głośno dał znać ze zrobiła źle .. Ale jak najbardziej nie dam się zniechęcić do 2 kółek 😉

    #191705
    Wombat
    Moderator

    darek2012 napisał:

    Chce kupić skuter i w grę wchodzą dwa: Aprilia SR Max 125 oraz Honda Sh 125i. W czym Aprilia jest lepsza od Hondy?

    W wyglądzie w tym wypadku. Mechanicznie są porównywalne (mówię o łożyskach,śrubach, gwintach, mocowaniach/spawach..itd). Natomiast silnik, wykonanie elementów, sterowanie wtryskiem, sam wtrysk, rozwiązania elektroniczne – honda. W tej dziedzinie honda i yamaha a potem długo długo nic i włosi. W skrócie tak: wszystko to czego nie widać, nie czuć i o czym nie wiesz – honda ma lepsze 🙂 dlatego nawet nie wiesz że coś masz.

    #191708
    WodzuWGK
    Uczestnik

    Darek2012 to są tak różne skutery że równie dobrze mógłbyś spytać : Co lepsze łyżwy figurowe czy hokejówki ?

    #191911
    Marcinwaw
    Użytkownik

    Oglądałem jakiś czas temu w salonie Honde Forza 125 i ten model bardzo ale to bardzo mnie się podobał. Ma super opcje z podnoszeniem i opuszczaniem szyby bez użycia narzędzi no i oczywiście jest świetnie wykonana. Niestety nie miałem możliwości przejechać się na niej i porównać z moja Aprilką ale po przejechaniu na mojej 3500km w niecałe 2 miesiące nie mogę nic złego powiedzieć. Wszystko działa perfekcyjnie, w zakrętach trzyma jak przyklejona a spalanie przy bardzo dynamicznej jeździe po mieście to 3,1l/100km. Zastanawia mnie tylko czy komuś udało się dokręcić Aprilie do odcinki bo mnie już kilka razy przy wyprzedzaniu na trzypasmówce z manetka na max tak się stało i było to przy licznikowym 126km/h i obrotach 10600. Co do wyboru miedzy Aprilia SR MAX 125 i Honda SH 125i to Aprilia jest większa i w jeździe bardzo wygodna a Honda wydaje mnie się ze jest to typowy “mieszczuch”

    #191921
    Druid
    Uczestnik

    Raz udało mnie się dokręcić do około 10.500 przy licznikowej 128km/h… To już zdecydowanie kres jego możliwości i nawet chyba nie jest to kwestia odcięcia, tylko oporów powietrza, które równoważy moc silnika…

    #191936
    Marcinwaw
    Użytkownik

    Druid napisał:

    Raz udało mnie się dokręcić do około 10.500 przy licznikowej 128km/h… To już zdecydowanie kres jego możliwości i nawet chyba nie jest to kwestia odcięcia, tylko oporów powietrza, które równoważy moc silnika…

    Ja tez kiedyś miałem 128km/h ale mówiłem ze była odcinka bo zaczął przerywać silnik. Jak odpuściłem gaz to było OK.

    #191954
    WodzuWGK
    Uczestnik

    Jeśli ma coś odciąć to raczej przy odpowiedniej wartości obrotów a nie przy prędkości, wnioskuję tak gdyż leciałem kiedyś z górki 131 km/h licznikowo i nic nie odcinało a obrotów jakie wtedy osiągnął nie pamiętam.

    #191963
    Druid
    Uczestnik

    … pewnie tak, pytanie tylko ile to musi być obrotów… bo przy 10,5k nie miałem wrażenia, że coś odcina…

    #191968
    Marcinwaw
    Użytkownik

    131km/h nigdy nie udało mnie się osiągnąć. Max co miałem to 128km/h i wtedy tez zaczynał przerywać bo miałem obroty coś około 10700 jak odpuściłem gaz do 10500 to już było OK. Tak czy inaczej śmigam na Aprili zawsze jak tylko mogę bo jazda jest mega przyjemna

    #191979
    marioking
    Użytkownik

    Jak rejestrowaliscie pojazdy mieliście kartę homologacjyjna, jaką vmax podaje ten dokument?

    Bo chyba oczywiste że jeden będzie miał więcej od drugiego bo tu już znaczący wpływ ma czy jedziesz z prawie pustym bakiem, masz 190cm zamiast 170cm, albo 90kg zamiast 75kg. I różnica 5km to standard.

    W swoim majesty s 125na homologacji mam 98km, a na liczniku widziałem 120 🙂

    #191980
    WodzuWGK
    Uczestnik

    marioking napisał:

    Jak rejestrowaliscie pojazdy mieliście kartę homologacjyjna, jaką vmax podaje ten dokument?

    “EC Certificate of Conformity” w pkt 44. podaje maksymalną prędkość 107 km/h

    #191981
    Cruel
    Użytkownik

    U mnie chyba 108km/h było podane. A llicznikowe najwięcej miałem chyba 128 km/h na autostraadzie.

    #191982
    WodzuWGK
    Uczestnik

    Mam ten dokument przed oczami właśnie 107 i ani kilometra więcej 🙂

    #191987
    Druid
    Uczestnik

    W sumie, nie ma się co tym specjalnie ekscytować… prędkość maksymalna jest podawana dla pojazdu w określonym stanie… również przy określonej pogodzie (temperatura, ciśnienie, prędkość wiatru). W moim przypadku licznikowe 128 km/h osiągnąłem przy wietrze umiarkowanym do dość silnego, ale w plecy… ma to kapitalne znaczenie przy tej prędkości, czy wieje 30 km/h w plecy, czy w twarz…
    O ile pamiętam testy hiszpańskie, to tam też Aprilia SR MAX osiągała bodaj 113-114km/h (wg GPS)… ;)))

    #192042
    Kq77
    Użytkownik

    Tak trochę z innej beczki, test maksi skuterów z udziałem aprilii, zastanawiam się czy podzielacie werdykt 🙂

    http://m.swiatmotocykli.pl/Motocykle/56,143671,18044699,Podsumowanie,,8.html

    #192063
    WodzuWGK
    Uczestnik

    Trudno polemizować z testerami którzy mieli okazję sprawdzić w akcji wszystkie te maxiskutery ale w kategorii “prowadzenie” moim zdaniem Apka została lekko pokrzywdzona co w rezultacie przekładałoby się na wyprzedzeniem w końcowej klasyfikacji Yamahy Tricity i Peugeota Satelis’a. Ogólnie jednak różnice w ocenach (od miejsca 3 do 9) są tak niewielkie że subiektywne odczucia testującego miały znaczny wpływ na wynik końcowy.

    #192065
    Kq77
    Użytkownik

    WodzuWGK napisał:

    Trudno polemizować z testerami którzy mieli okazję sprawdzić w akcji wszystkie te maxiskutery ale w kategorii “prowadzenie” moim zdaniem Apka została lekko pokrzywdzona […]

    Pewnie testowali to fachowcy, którzy wiedzą co robią, jednak w mojej ocenie kategoria silnik powinna być poparta jakimiś pomiarami (np. pierwsze 100 m). Po za tym, nie polemizuję 😉

    #192473
    WodzuWGK
    Uczestnik

    Ostatni pomiar spalania u mnie przy jeździe mieszanej pół na pół miasto/trasa wykazał że SR MAX zadowolił się średnio 3,11 l/100 km czyli całkiem sympatycznie.
    ++++++++
    Wracając to tego podlinkowanego testu maksiskuterów to ktoś tam w komentarzach wstawił cenną uwagę odn. wielkości baku a tu faktycznie Apka ma największy i nie zostało to uwzględnione.

    #192475
    Druid
    Uczestnik

    Wczoraj i dzisiaj zrobiłem około 75km i jadąc spokojnie i rekreacyjnie po mieście wyszło mi 2,7l/100km… Jak jeżdżę z plecaczkiem to wychodzi tak 3,0 do 3,2l/100km… nie narzekam ;)))

    #192487
    Cruel
    Użytkownik

    Mnie po mieście 3,3l/100km wychodzi. A prędkość srednia 31km/h.

    #192610
    Cruel
    Użytkownik

    Jak dokręcić lusterko? Bo tak na szybko patrzyłem i nie za bardzo wiem 🙂

    #192619
    Druid
    Uczestnik

    Ale o co Ci chodzi – górną część (tam gdzie szkło), czy całe ramię?

    #192624
    Cruel
    Użytkownik

    Ramię. Bo na wybojach czy podczas szybszej jazdy mi się “składa” :/

    #192625
    Druid
    Uczestnik

    No to prosto… ściągasz osłonkę gumową na dole. Masz dwie śruby… jedną dokręcasz, drugą kontrujesz i blokujesz tak jak chcesz. W praktyce trzeba przykręcić mocno, ale tak, żeby się jeszcze dało ruszyć i ustawić…

    #192745
    matizek
    Uczestnik

    Panowie wielkie dzięki za podpowiedz w sprawi kufra, sklep się zreflektował i nagle…………okazało się że płyta jest w komplecie i z uchwytem i z kufrem więc będę posiadaczem dwóch płyt :-). Będę dlatego że niestety kufer przyszedł z odblaskami czerwonymi a ja chciałem ze srebrnymi, nie było by problemu bo odblaski można wymienić ale zauważyłem że kilka elementów też jest czerwona a w ze srebrnym odblaskami są srebrne.
    Więc odesłałem do sklepu z prośbą o wymianę no i tu mojego pecha ciąg dalszy bo muszę czekać 10 dni na nowy bo nie mają na stanie :-(.
    Bo podobno przyszedł do sklepu pęknięty od producenta…

    Mój RS MAX ma już 1150 przelotu i niestety z takim byłem dziś na przeglądzie, zrobili mi bez problemu tylko cena mnie zdziwiła bo jak kupowałem to miałem informację że przegląd po 1000 to koszt 300 a zapłaciłem 370, niby nie wiele więcej ale……

    No i teraz śmigam “hulaj dusza piekła nie ma” :-))

    #192754
    Druid
    Uczestnik

    No cóż Matizek… taki los… zapłaciłem tyle samo… to i tak najtańszy serwis w okolicy, bo innego nie ma… chyba trzeba napisać do Aprilii… to w sumie granda…
    +++
    Dobrze, że ich wytrzymałeś z tym bagażnikiem… ;)))

    #192761
    matizek
    Uczestnik

    No mimo pewnych nie doskonałości sklep który mi poleciliście super. Dali mi naprawdę bardzo dobre ceny (nie znalazłem w necie taniej) na tyle dobre że jeszcze kask sobie drugi u nich kupiłem. 🙂

    A mam jeszcze prośbę bo ktoś proponował instrukcję po Polsku, ja też mogę poprosić.

    Poz.

Wyświetla 601 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button