Aprilia Atlantic 125 - pierwsza przejażdzka.

Cześć
Po długich poszukiwaniach w dniu dzisiejszym kupiłem Aprilię Atlantic . Jeździłem do tej pory skuterkiem Benzer , 50 cm , made in china - ale kompletnie nie mogę powiedzieć o nim złego słowa , raz mi zdechła świeca , i teraz do regulacji jest gaźnik . Także chińskie wcale nie psuje się co drugi dzień .Miałem spory dylemat co wybrać najpierw patrzyłem na Piaggio , później już tylko patrzyłem za Suzuki Burgmanem ale ostatecznie nabyłem Atlantica. Dzisiaj go kupiłem i wracałem nim do domu 100 km , pogoda maskara, przez cały dzień padało ale akurat miałem fart bo na 1,5 h deszcz nie padał . Nie spodziewałem się że ten skuter jest taki fajny , miejsca bardzo dużo , dynamika super , cały czas 90 , 100 skuterek idzie bez najmniejszego wysiłku , deska rozdzielcza która mi się podoba , jedyna dziwna akcja to jest to że światła się palą zawsze , pozycje - nie można zapomnieć nie włączyć świateł , tzn trzeba zmienić na mijania ale pozycja jest zawsze . Wydaje mi się że powinien być wyłącznik świateł .
Gniazdo na zapalniczkę zawsze można coś podładować , światełko pod siedzeniem , to w moim bzyku było nie do pomyślenia . :)
Generalnie naprawdę jestem bardzo bardzo pozytywnie zaskoczony ale jechałem tylko 100 km więc więcej będę mógł powiedzieć po miesiącu .
Pytanie do forumowiczów z Warszawy - jaki serwis skuterów polecacie , chcę zrobić kompletny przegląd ...
Dzięki za informację
Pozdrawiam Mike

Gratuluję zakupu, chociaż mam mieszane uczucia co do Aprilii :)
Jeśli chodzi o serwis, to zależy jaka część miasta Cię interesuje.
Osobiście polecam Brum Serwis na Modlińskiej - robią tam wszystkie marki
MotorLand na Wale Miedzyszyńskim - głównie Kymco, ale poradzą sobie z każdym.

Dzięki za odpowiedź Maxell - Z ciekawości czemu nie jesteś przekonany do Aprilii ?
Pozdrawiam

Znalazłem warsztat . Skuter serwisuje w ISM (Indywidualny Serwis Motocykli ) - byłem tam raz na tak zwanym "przeglądzie po zakupie" , chłopaki naprawdę podchodzą bardzo profesjonalnie do swojej roboty - sprawdzili wszystko co do jednej śrubki , otrzymałem spis co należy zrobić co ile kosztuje , póżniej naprawiamy sprzęcik . Jestem bardzo zadowolony z tego serwisu po pierwszej wizycie i wiem że będę u nich serwisował , ciężko mi powiedzieć jak jest z cenami bo nie mam porównania , wiem jedno że ceny części do markowych skuterów są zdecydowanie droższe niż w chinolach . Jeżeli chodzi o jazdę to mi naprawdę ten Atlantic bardzo pasuję , jeździ się bardzo wygodnie , jestem bardzo zadowolony . :) Dla mnie Atlantic to doskonały wybór .

efektywny1 napisał:

Dzięki za odpowiedź Maxell - Z ciekawości czemu nie jesteś przekonany do Aprilii ?
Pozdrawiam

Bo właśnie jeden z serwisów odradził mi ten sprzęt ze względu na padającą wiecznie elektrykę :)

Na szczęście do tej pory ten problem u mnie nie występuje :)

Cześć. Czy nadal jeździsz Atlantikiem czy już nie. Jeśli nie to dlaczego i napisz mi co możesz o swoich doświadczeniach z tym skuterem gdy mam takiego na oku.