Aprilia Amico brak zapłonu mimo iskry

Witam mam taki problem mam Aprilie Amico i mam z nią taki problem otóż od dłuższego czasu nie che odpalić kompletny brak zapłonu mimo że iskra jest benzyna olej oczywiście też momentami było tak jakby chciał ale nie mógł leciutkie furgotnięcie i tyle .
Czy ktoś się już z czymś takim spotkał ??

Ja się z tym spotkałem. Przyczyna: za duża przerwa na świecy.

czyli najlepiej nową świece
??

Ustaw odpowiednią przerwe na świecy. To powinno wystarczyć.

jak masz skąd pożyczyć cewkę to pożycz i załóż do siebie. ja tak ostatnio miałem i się okazało ze cewka była ubita a kompresja gasiła świece.

Dochodzi paliwo? Świeca sucha czy mokra?

w zasadzie jak tak kopałem kopałem to później była mokra ile było w tym benzyny to nie wiem
ale kontrolnie strzykawką dałem ciśnienie na gaźnik żeby odblokować bojki jeśli były zablokowane ale potem też nic

mowie waść cewka daje za mało na fajkę i kompresja gasi iskrę. Sam to przerobiłem kilka dni temu a Wodzu może potwierdzić bo razem szukaliśmy tej usterki ale i tak nie tam gdzie ona była

Jakiś czas temu walczyłem z sąsiadem bo u niego nie odpalał. Cudowaliśmy, kombinowaliśmy, paliwo było, iskra też. Po godzinie zabawy zamieniliśmy się świecami i efekt taki że u niego zapalił od razu u mnie lipa. Więc zaczynaj od najprostszych i najtańszych opcji, wymień świecę.