akumulator

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #56318
    mario39
    Użytkownik
    • 4
    • 21Postów:

    Jestem szczęśliwym posiadaczem skutera romet rxl 4t od dwóch lat i dwa miesiące po zakupie skutera wymieniałem na gwarancji akumulator.Dostałem nowy żelowy. Wszystko było ok. aż do tej pory.Wiosną zamontowałem ów akumulator (zimował w domu)i nie kreci.Miernik wskazywał 12 V ale on był całkiem padnięty.Ładowałem go prostownikiem samochodowym z mocą 1amh około 30 min , bo tak wyczytałem na forum , ale dalej nic.Kupiłem ładowarkę do akumulatorów motocyklowych , ładuję 8-10 godzin jest ok. odpala skuter ale jak postoi jeden dzień (jeżdżę codziennie do pracy i po zgaszeniu mogę odpalić z akumulatora, czyli jest ładowanie)to już akumulator nie rusza.Jaka jest tego przyczyna .

    #56325
    barteklodz
    Użytkownik
    • 0
    • 783Postów:

    jakoś baterii
    zainwestuj w oryginalną yuasę i będziesz miał spokój

    #56327
    guliwer55
    Użytkownik
    • 28
    • 746Postów:

    Kup nowy akumulator i jeśli kupisz znowu żelowy to musisz do niego kupić ładowarkę do ładowania akum żelowych bo ten prostownik co kupiłeś na pewno jest do kwasowych

    #56417
    mario39
    Użytkownik
    • 4
    • 21Postów:

    Zapewniani mnie ,że jest to ładowarka do akumulatorów motocyklowych nie dzieląc na kwasowe i żelowe.Jaki akumulator będzie najlepszy i w jakiej cenie .Może jakieś linki z allegro .

    #56423
    arekde
    Uczestnik
    • 1
    • 55Postów:

    Akumulator nawet jeżeli jest rozładowany to w ciągu kilku godzin jazdy na skuterze naładuje się do prawie pełna, więc ładowarka nie jest obowiązkowa. Jeżeli aku po naładowaniu kręci rozrusznikiem a na następny dzień już nie to:
    1. Coś w skuterze bierze dużo prądu
    2. Aku ma duże samorozładowanie – do wymiany.

    Ad.1. Zmierz pobór prądu przy zgaszonym skuterze (nie eksperymentuj jak nigdy nie mierzyłeś prądu-to nie to samo co pomiar napięcia!). Drugi sposób to naładuj aku, włóż do skutera, sprawdź czy odpali, wyciągnij aku na 2 dni ze skutera, po 2 dniach włóż i sprawdź czy odpali – będziesz wiedział czy aku sam się rozładował czy to coś w skuterze go rozładowuje.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button