Akumulator 12V 6Ah

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #185880
    wojtek0211
    Użytkownik
    • 2
    • 14Postów:

    Witam, zime skuter spedzil w suchym ale zimnym pomieszczeniu. Akumulator nie chce sie naladowac podczas jazdy. Czy trzeba kupic nowy akumulator czy moze kupic ladowarke i sprobowac renimowac stary? Skuter kupiony w 10/2014 wiec akku nie jest stare. Co sadzicie?

    #185882
    Druid
    Uczestnik
    • 0
    • 2 876Postów:

    Najpierw zmierzyć na nim napięcie… jak jest zniszczony (zwarcie wewnętrzne) – wymienić…, jak nie – ładować :))

    #185883
    wojtek0211
    Użytkownik
    • 2
    • 14Postów:

    Jaka powinna byc wartosc napiecia?

    #185885
    eadem
    Uczestnik
    • 11
    • 2 328Postów:

    12,6V to max, przy 12V trzeba naładować, 11,5V to już stan agonalny, poniżej śmierć.

    #185886
    Druid
    Uczestnik
    • 0
    • 2 876Postów:

    No cóż, jak jest mocno rozładowany, to około 10,5V. Jak bardzo mocno to i 5V…, ale wtedy równie dobrze może to świadczyć o zwarciu w którejś celi baterii… W takim przypadku pozostanie wymiana…

    #185889
    eadem
    Uczestnik
    • 11
    • 2 328Postów:

    Najlepiej kupić dobry prostownik elektroniczny – ładowanie małym prądem jest w stanie uratować aku. Jakiś miesiąc temu w Lidlu był niezły za 60zł co chodzi po stówkę na rynku. Ostatnią sztukę złapałem 😀

    #185905
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    eadem napisał:

    Najlepiej kupić dobry prostownik elektroniczny – ładowanie małym prądem jest w stanie uratować aku. Jakiś miesiąc temu w Lidlu był niezły za 60zł co chodzi po stówkę na rynku. Ostatnią sztukę złapałem 😀

    ten sobie nie poradzi. Pisałem o tym wczoraj. Wykryje taki głęboko rozładowany jako 6V aku, poładuje go 10 minut i stwierdzi że jest full.

    edit:
    tutaj: http://www.skuterowo.com/forums/topic/ladowanie-akumulatora-12v-8ah#post-188208

    #185907
    Berg
    Uczestnik
    • 46
    • 818Postów:

    Można do tych elektronicznych ładowarek podpiąć na wyjściu miniaturowy moduł napięcie/prąd (są takie za ~20 złotych na aukcjach: 0…99V i 0…10A { http://tinyurl.com/ka9je4a }), i mamy na bieżąco wskazanie co dzieje się na klemach akumulatora i jak zachowuje się ładowarka. Sam mam takie ustrojstwo podpięte do ładowarki właśnie z LIDL-a i spisuje się rewelacyjnie; widać co ładowarka robi z akumulatorem. A robi dziwne czasami rzeczy 🙂

    #185908
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    to sobie popatrzysz ale wpływu nie masz.

    #185909
    eadem
    Uczestnik
    • 11
    • 2 328Postów:

    Wombat napisał:

    eadem napisał:
    Najlepiej kupić dobry prostownik elektroniczny – ładowanie małym prądem jest w stanie uratować aku. Jakiś miesiąc temu w Lidlu był niezły za 60zł co chodzi po stówkę na rynku. Ostatnią sztukę złapałem 😀

    ten sobie nie poradzi. Pisałem o tym wczoraj. Wykryje taki głęboko rozładowany jako 6V aku, poładuje go 10 minut i stwierdzi że jest full.
    edit:
    tutaj: http://www.skuterowo.com/forums/topic/ladowanie-akumulatora-12v-8ah#post-188208

    Absolutnych trupów nie biorę pod uwagę, bo do takiego stanu bym akumulatora nie dopuścił. Szkoda pieniędzy na bycie jak typical user.

    #185911
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    tak, tylko nie zawsze masz szanse zapanować nad sytuacją i za wczasu akumulator odłączyć lub wyjąć. Mój parkuje na ulicy, na noc włączam mu alarm. Wystarczy 10 deszczowych dni w które nie jeżdżę albo kilka mroźnych dni+alarm i akumulatorek 5Ah nie zakręci.
    Pomijam ciekawskich przechodniów i dzieci które po prostu muszą wcisnąć ten czerwony guzik od awaryjnych.

    A z obserwacji napisze że fabryczna YUASA była rozładowana do 4-5V kilka razy i zawsze moja “procedura naprawcza” pozwalała ja naładowac i akumulator długo trzymał potem. Długo w znaczeniu że normalnie. A wynalazkowi QUAND wystarczyło 1-2 nie tak głębokie rozładowanie i już było po nim.

    #185916
    wojtek0211
    Użytkownik
    • 2
    • 14Postów:

    Nie sprawdzalem napiecia ale podejrzewam ze to juz jest trup totalny, nawet rozrusznikiem nie kreci. Kupie nowy. Dzieki za rady.

    #185917
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    akurat rozrusznik to potrzebuje najwięcej prądu ze wszystkich odbiorników.
    sprawdź na czymś mniej obciążającym – kierunkach albo STOP

    #185918
    Berg
    Uczestnik
    • 46
    • 818Postów:

    Wombat napisał:

    to sobie popatrzysz ale wpływu nie masz.

    Racja. Niemniej jednak widzisz i wiesz co się dzieje.

    #185919
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    jak ja do swojej ładowarki podpinam voltomierz to w zasadzie wartość napięcia jest stała. Świruje natężenie ale na tym to polega.

    #185934
    wojtek0211
    Użytkownik
    • 2
    • 14Postów:

    Ok a jaki akumulator polecacie? Jakiej marki?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button