Aerox nie odpala na zimnym

Witam. Niedawno kupiłem Yamahę Aerox. Skuter ma problemy z odpaleniem na zimnym silniku. Jak chwilę pochodzi pali bez problemu. W czym tkwi problem?

Może ssanie?

Masz pewnie zepsuty elektrozawór ssania w gaźniku.

Takie coś na gaźniku: http://allegro.pl/ssanie-yamaha-aerox-neos-jog-bws-elektrozawor-i3190265150.html

Dzięki, sprawdzę to. Chciałbym jeszcze zapytać co może być przyczyną wycieku płynu chłodzącego, który kapie z pod dekla gdzie dochodzą przewody z płynem?

To może być wina zbyt słabo dokręconych opasek zaciskowych na wężyku, a jeśli to nie pomoże, to może być wężyk dziurawy, ale sprawdz najpierw czy jest dobrze założony i czy opaska jest mocno przykręcona

Napewno ssanie, miałem ten sam problem w Peugeocie Speedake, wymieniłem tylko ten cały czujnik ssania, koszt ok 40zł. A przewody do silnika i chłodnicy najlepiej ściśnij metalowymi opaskami, mocniej nimi ściśniesz i też dłużej potrzymają niż plastikowe :)

Przy przewodach jest sucho. Kapie spod dużego dekla. Czy może to być nieszczelność pompy wody?

tak, uszczelka może być przetarta, albo już jej w ogóle nie ma.

OK, dzięki

Wymieniłem elektrozawór ssania i nadal nie odpala. Okazało się że w komorze gaźnika nie ma paliwa. Czy przyczyną jest gaźnik czy może kranik? Po wlaniu paliwa bezpośrednio do gaźnika skuter odpalił bez problemu i dalej działał bez zarzutów.

No to wyczyść gaźnik, kranik i bak najlepiej. Zobacz czy pływak się nie zacina.